"Luda sreća" spasila Celje, Hrstić promašio prvi bod Zagreba - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa „Luda sreća“ spasila Celje, Hrstić promašio prvi bod Zagreba

„Luda sreća“ spasila Celje, Hrstić promašio prvi bod Zagreba

Josip Šarac

Nije najkvalitetniji „El klasiko“ koji smo gledali od nastanka rivalstva Celja i Zagreba, ali je svakako jedan od najuzbudljivijih. Nakon brojnih upečatljivih dešavanja u završnici, slovenački šampion je slavio 29:28 (14:12), dok gosti žale za promašenim zicerom Mateja Hrstića, koji je u poslednjem trenutku meča iz izgledne pozicije šutirao pored gola.

Celjani su ostvarili drugu uzastopnu pobedu nakon trijumfa u Nantu, osvojili šesti bod i ostali sa realnim šansama da grupnu fazu završe na željenom šestom mestu, koje vodi u drugi krug. Do poslednjih deset minuta, nezaustavljiv je bio Josip Šarac sa deset pogodaka. Fantastičnim nastupom u završnoj četvrtini meča, Matej Ašanin je stvorio priliku „Plinarima“ da se konačno pomaknu sa mrtve tačke, ali je hrvatski prvak i nakon osme utakmice ostao bez poena.

CELJE-PPD ZAGREB 29:28 (14:12)

CELJE: Vujović 7 odbrana, Gaberšek – Cokan, Cvetko, Dragašević, Grošelj 3, Horžen 4, Kodrin 5, Leban 2, Marguč 1, Mažej, Mlakar 2, Naćinović, Poteko, Razgor 2, Šarac 10

PPD ZAGREB: Ašanin 11 odbrana, Jandrić 1 odbrana – Božić Pavletić, Grahovac 1, Burić 4, Hrstić 6, Klarica 4, Laljek 1, Mandić, Matanović 4, Mrakovčić 1, Obradović 3, Vistorop 4(4), Šipić, Srna, Ravnić

Vodili su Celjani od samog početka, najviše sa plus tri finišu prvog poluvremena, i najviše zahvaljujući velikom broju tehničkih grešaka gostiju. Nisu blistali ni jedni ni drugi, odbrane ni golmani nisu bile na naročitom nivou iako je postignuto tek 26 golova u prvom poluvremenu, ali su Celjani bili za nijansu bolji.

Izabranici Tomaža Ocvirka su najbolji period igre imali početkom nastavka, kada su u 38. minutu predvođeni Šarcem stekli maksimalnih 21:16. Međutim, Vlado Šola je pogodio promenom odbrambene zone sa 6-0 na 5-1, konačno je pronašao i pravu napadačku postavu, a poslednja kockica u mozaiku bio je Matej Ašanin.

Reprezentativni golman nije imao svoje veče do 45. minuta, a onda je počeo da ređa bravuru za bravurom među stativama i omogućio svojim saigračima priliku da izjednače deset minuta pre kraja. Jedinu priliku da povedu, gostima je osujetio Miljan Vujović sjajnom intervencijom, a Horžen je postigao poslednji gol na utakmici. Ašanin je 11. odbranom udahnuo novi život Zagrepčanima, ali je Laljek pogrešio 40 sekundi pre kraja. Međutim, ni Celjani nisu najmudrije odigrali i poklonili novu šansu rivalu. Hrstić je dobio loptu u kontra napadu i šutirao u poslednjem trenutku, ali nije pogodio okvir gola.