Magdeburg silan u Bitolju, Eurofarm Pelister pred eliminacijom - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Magdeburg silan u Bitolju, Eurofarm Pelister pred eliminacijom

Magdeburg silan u Bitolju, Eurofarm Pelister pred eliminacijom

Ekipa Eurofarm Pelistera nije uspela da se na željeni način suprotstavi favorizovanom Magdeburgu u prvom meču osmine finala EHF Lige Evrope. Pred praznim tribinama dvorane „Boro Čurleski“, nemački predstavnik je slavio 24:32 (9:15), i stekao ogroman kapital pred revanš koji je na programu za sedam dana.

Prenervozno su momci Željka Babića ušli u utakmicu, lišeni pomoći povređenih Kušana i Vegara, i bez zimskih pojačanja u nastavku, vrlo rano se našli u ozbiljnom zaostatku, a veliki kvalitet Magdeburga nije dozvolio makedonskom vicešampionu da se pribriži egalu do samog kraja.

Do sedmog minuta kada je Mateo Maraš postigao prvi gol za svoj tim, Magdeburg je dao već četiri. Mogao je Pelister brzo da se vrati i izjednači, ali je Grin dva outa za redom zaustavio Kostevskog, potom još nekoliko zicera, a njegovi saigrači su valorizovali prednošću od 11:3 u 20. minutu.

Tek tada su momci Željka Babića uhvatili ritam, ali su naspram sebe imali prejakog protivnika, pa nisu mogli prići bliže od minus šest do odlaska na odmor. Očekivalo se da domaćin krene na sve ili ništa u pokušaju da makar ublaži poraz, ali se desilo suprotno.

Bezidejno su delovale sve napadačke varijante makedonskog tima, i već početkom nastavka razlika je narasla na 18:9. Babić je pokušao igrom 7 na 6, što je, samo na kratko dalo rezultata. Eurofarm Pelister nije uspeo ozbiljnije da se približi i ostavi makar nadu u senzaciju pred revanš u GETEC areni.

Najefikasniji u pobedničkim redovima bio je Magnuson sa 10 golova, Damgard je dodao šest, koliko jr na drugoj strani imao Mandalini. Pet je dao Gradžan, a po tri Maraš i Perić.