Makeda utišao "Zlatorog" za drugo mesto u grupi! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Makeda utišao „Zlatorog“ za drugo mesto u grupi!

Makeda utišao „Zlatorog“ za drugo mesto u grupi!

Ako Celjani ne budu izborili plasman u nokaut fazu EHF Lige šampiona ove sezone, navijači slovenačke rukometne institucije sećaće se gola Horhea Makede šest sekundi pre kraja duela sa Pik Segedom 28:29 u „Zlatorogu“. Bio je tim trenera Ocvirka nadomak velikog skalpa pred svojom publikom, ali su Segedinci pogodili u poslednjem napadu preko iskusnog Španca, koji im je obezbedio drugo mesto u grupi i najlakšeg mogućeg rivala koji će doći iz baraža ekipa grupa C i D.

Da je Celje pobedilo, heroj bi se zvao Rok Ovniček. Srednji bek slovenačkih šampiona postigao je šest golova, dva manje od prvog strelca svog tima Viliama Akambrea. Vodio je Pik Seged 24:20 u 43. minutu, ali to nije garantovalo rutinsku završnicu. Upravo je Ovniček svom timu doneo prednost 27:26 četiri minuta pre kraja, ali nije bilo dovoljno snage da se zada i poslednji udarac rivalu.

Pored Makede (7) dobru rolu imao je i Dean Bombač sa pet golova, a na golu je blistao Mirko Alilović sa 15 odbrana.