MAKEDONIJA IGRA KAO SAT: Turci nokautirani za 12 minuta - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa MAKEDONIJA IGRA KAO SAT: Turci nokautirani za 12 minuta

MAKEDONIJA IGRA KAO SAT: Turci nokautirani za 12 minuta

Reprezentacija Makedonije nastavila je u Turskoj tamo gde je stala u ubedljivoj pobedi nad Luksemburgom (38:24) na startu kvalifikacija za EHF EURO 2024. Od domaće selekcije na krajnjem istoku Turske u Vanu koja se nadala da bi mogla eventualnim iznenađenjem da trasira put ka velikom takmičenju, tamošnji navijači nisu videli puno toga jer im to nije dozvolio sastav selektora Kirila Lazarova. Na kraju ubedljivih 27:36 (8:17) govori da će Makedonci nastaviti kontinuitet učestvovanja na velikim takmičenjima započet davne 2012. godine.

O kakvoj dominaciji je bilo reči najbolje govori serija 0:9 u prvih 12 minuta utakmice od koje Turci nisu mogli da se oporave do kraja susreta. Ni trenutak utakmica na čuvenom jezeru Van nije bila nalik onoj iz kvalifikacija za EHF EURO 2020, kada je Makedonija jedva došla do bodova (25:26), a ovo je najubedljiviji poraz Turaka na domaćem terenu još od 2018. godine, kada su ih Islanđani dobili 22:33.

Sve što se videlo do rezultatske neizvesnosti bilo je +6 (6:12) pri kraju prvog poluvremena.

Filip Taleski sa sedam i Dejan Manaskov sa pet golova bili su najefikasniji, Tomi Jagurinovski je postigao četiri, a na golu Nikola Mitrevski je odradio dobro prvi deo sa sedam odbrana.