Makedonija teškom mukom do druge pobede nad Kuvajtom - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Makedonija teškom mukom do druge pobede nad Kuvajtom

Makedonija teškom mukom do druge pobede nad Kuvajtom

U drugoj pripremnoj utakmici odigranoj u Mavrovu u svega tri dana, reprezentacija Makedonije teškom mukom je savladala Kuvajt 22:21.

Iako u istom sastavu, pojačanim Nikolom Mitrevskim, izabranici Kirila Lazarova imali su mnogo teži zadatak nego u ponedeljak, kada su slavili dvocifrenom razlikom (31:21).

Lazarov nije igrao ni u ovom meču, a odmarao je još Filipa Kuzmanovskog i Martina Velkovskog.

Kuvajćani su vodili od samog početka, u par navrata imali i plus tri u prvom poluvremenu, a početkom nastavka su se prvi put ozbiljnije odlepili, 11:15. Bilo je i 18:15 za goste, ali je tada domaćin shvatio da je vrag odneo šalu, i da će morati ozbiljnije da zasuče rukave ne bi li izbegao poraz koji bi mogao biti jako problematičan na nivou samopouzdanja.

Stotinu sekundi pre kraja, Makedonija je prišla na 20:21, a u poslednjem minutu uspela da maksimalno iskoristi konfuziju protivnika, i sa dva gola dođe do pobede.

Najefikasniji bio je mladi Đorgiev sa šest golova, Kosteski i Madžovski dali su po četiri, Taleski, Georgievski i Stoilov po dva. Tomovski je imao osam odbrana, a Mitrevski šest.

Reprezentaciji Makedonije sledi povratak u Skoplje, pa dve prijateljske utakmice sa Izraelom u prestonici, 3. i 4. januara.

Podsetimo, na EP u Mađarskoj i Slovačkoj, Makedonija će igrati u grupi sa Danskom, Slovenijom i Crnom Gorom.