Makedonke bolje od Islanda na startu pretkvalifikacija za SP - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Makedonke bolje od Islanda na startu pretkvalifikacija za SP

Makedonke bolje od Islanda na startu pretkvalifikacija za SP

Ženska reprezentacija Makedonije trijumfalno je započela pretkvalifikacioni turnir za odlazak na Svetsko prvenstvo naredne godine u Španiji, pošto je u prvom kolu skopskog turnira bila bolja od Islanda 24:17 (11:8).

Izabranice Sime Simovskog su praktično na korak od konačnog cilja, a to je plasman u baraž, u kojem će se naći dve najboljeplasirane ekipe. U drugom meču prvog kola sastaju se Litvanija i Grčka. Makedonija će u subotu od 17.00 igrati protiv Litvanije.

Sam početak nije nagoveštavao rutinsku pobedu domaćina, pošto je skandinavska selekcija rano povela sa 7:2, ali je do poluvremena Makedonija primila samo jeda gol, a postigla devet, za plus tri na odmoru.

Crveno-žute su loše otvorile i drugo poluvreme, Islanđanke su poravnale na 12:12, kasnije i povele golom razlike, međutim, plitka 6-0 zona je dala rezultata i Makedonija je povela sa 18:16. Tu je otpor Islanda počeo da se slama. Serija se produžila na 5:0, za prednost od 21:16, čime je pitanje pobednika rešeno.

Najefikasnija u pobedničkim redovima bila je Sara Ristovska sa 11 golova, Đorđievska je dodala šest, dok je Serafimova doprinela sa osam odbrana.