Matej Mandić odbranio remi PPD Zagreba u Belorusiji! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Matej Mandić odbranio remi PPD Zagreba u Belorusiji!

Matej Mandić odbranio remi PPD Zagreba u Belorusiji!

Rukometaši PPD Zagreba osvojili su drugi bod ove sezone u EHF Ligi šampiona. U okviru sedmog kola grupe A, hrvatski šampion odigrao je nerešeno na gostovanju Meškov Brestu 30:30 (13:15). Beloruskom predstavniku, prošlogodišnjem četvrtfinalisti, ovo je tek prvi poen ove takmičarske godine.

Vodio je PPD Zagreb čitavim tokom meča i bio blizu prekidu crne serije bez pobede u elitnom nadmetanju, ali nije uspeo da osvoji čitav plen.

U vrlo neizvesnoj utakmici, momci Ivice Obrvana su samo jednom uspeli da se odvoje na opipljivih 17:20, ali se Meškov Brest vratio, i igrom gol za gol u samom finišu, uspeo da izbegne poraz.

Srna je pogodio za 29:30 dva minuta pre kraja, ali je 30 sekundi kasnije uzvratio Šumak, i, ispostaviće se, postavio konačan rezultat. Pola minuta pre kraja, novajlija Saldacenka brani pokušaj Klarice. Meškov Brest je dobri izradio poslednji napad, stvoren je višak za Jurinoka, ali mu je iz izgledne pozicije odbranio mladi Matej Mandić, i tako zaokružio svoju odličnu partiju (13 odbrana).

Zagrepčane je sa sedam golova predvodio Ivan Čupić, dok je 20-godišnji desni bek Luka Lovre Klarica postigao šest pogodaka uz četiri asistencije. Po pet golova dali su Davor Ćavar i Zvonimir Srna, koji je imao i pet asistencija. Kod Meškova je najbolji bio Stanislav Kašparek sa šest pogodaka, dok su po pet zabili Mikita Vajlupov, Vjačeslav Šumak i Andrej Jurinok.