Melsungen naneo prvi poraz Hanoveru, Flensburg siguran protiv Berlina - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Melsungen naneo prvi poraz Hanoveru, Flensburg siguran protiv Berlina

Melsungen naneo prvi poraz Hanoveru, Flensburg siguran protiv Berlina

Uroš Samardžić

Zanimljivo je bilo u nedelju na terenima širom Nemačkde, gde je u fokusu bilo osmo kolo Bundeslige. Iznenađenje su priredili rukometaši Melsungena koji su savladali, do sada neporaženi, Hanover 31:25 (17:15). Derbi kola, svakako je bio duel Flensburga i Berlina – 27:23 (12:9).

Čini se da je ovoga puta, u dupke punoj Flens areni, viđen okršaj golaman. Iz istog je kao pobednik izašao Benjamin Burić, koji je u odnosu na kolegu Milosavljeva imao tri odbrane više (12-9). Ispostavilo se da su upravo intervencije golmana aktuelnog šampiona i prelomile utakmicu. Mnogo bolje je delovao Flensburg, i u napadu, ali i odbrani. Na poluvremenu je razlika u korist izabrnaika Majka Makule iznosila „+3“, a Berlin sa druge strane tokom celog meča nije mogao da spusti pomenutu prednost, te se sa teškog gostovanja na severu Nemačke vraćaju praznih ruku. Na listi strelaca, čak trojica igrača Flensburga istakla su se sa po pet golova – Svan, Red i Gola. Isti broj preciznih udaraca, sa druge strane, upisali su Holm i Johanesen.

Melsungen je još jednom pokazao da će biti „teška stanica“ za svaku ekipu ove sezone. Domaćin je rutinski nadigrao tim koji do sada nije znao za poraz – Hanover. Iako je prvo poluvreme potrošeno praktično u igri gol za gol, u drugom je situacija bila drugačija. Polako ali sigurno, prednost domaćina je rasla, da bi u 45. minutu, nakon gola Marića, ona bila i maksimalna – 25:20. Hanover nije imao rešenja u napadu, kao ni za raspoloženog Hafnera, koji je postigao sedam golova.

Bitne pobede su zabeležili Kil i Raj Neker Leven. Izabranici Filipa Jihe su na gostovanju bili bolji od Lemga 30:27 (17:12). Ni fenomenalni Elison (13/13) nije pomogao Lemgu, te je Kil upisao petu pobedu, iz šest utakmica u šampionatu. Poslednji duel osmog kola Bundeslige, odigran je u SAP areni, gde je Leven savladao Veclar 29:26 (15:9). Ubedljivo najbolji na tom meču bio je Uve Genshajmer, koji je postigao 13 golova. Sledeći na listi strelaca bio je Kolbaher, sa četiri.