Moralo bolje: Nekse ispustilo Bidasou u Irunu - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Moralo bolje: Nekse ispustilo Bidasou u Irunu

Moralo bolje: Nekse ispustilo Bidasou u Irunu

Iako i dalje imaju realne šanse da se dokopaju grupne faze Lige Evrope, utisak je da su rukometaši Neksea propustili priliku da ostvare mnogo bolji rezultat na gostovanju u Irunu. Serijom golova u samom finišu meča, Bidasoa je stekla plus tri pred revanš u Našicama za sedam dana – 30:27 (14:14).

Bolje su domaći započeli meč, poveli sa 8:5, a onda je trener Ketera napravio medveđu uslugu svom timu zatraživši tajm-aut pri takvom vođstvu. Od tog trenutka Nekse je zagospodarilo terenom, usledio je preokret, egal na poluvremenu, i bolja igra gostiju početkom nastavka. Održavao je hrvatski predstavnik plus dva, uprkos nesmotrenom potezu i direktnom crvenom kartonu Jelinića, ali su izabranici Hrvoja Horvata čitavim tokom meča pravili neshvatljiva isključenja, što ih je na kraju mnogo koštalo.

Odnos kaznenih minuta sve govori – 16 Neksea i samo dva Bidasoe. Sjajno je branio Moreno Car, ali kad se na drugoj strani razbranio i iskusni Siera, zaustavivši par zicera, situacije se preokrenula u korist žuto-plavih.

Španski tim, koji je sa tribina bodrilo 600 navijača, koristio je poklone rivala, postigao tri gola na praznu mrežu, i poveo sa maksimalnih 30:26 u poslednjem minutu, pre nego što je Kević postavio konačan rezultat.

BIDASOA: Siera 4 odb, Ledo 5 odb – Rakotea 6, Odriozola 6, Karasko 4, Salinas 3, Azkue 3, Bartok 3, De la Salud 2, Serano 1, Kavero 1

NEKSE: Car 10 odb, Radovanović 1 odb – Kević 6, Pešić 6, Buvinić 4, Jaganjac 4, Pribetić 3, Severec 2, Vida 1, Bakić 1