Mrkva razoružao Seged, Tin Lučin vodio Vislu do nove pobede - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Mrkva razoružao Seged, Tin Lučin vodio Vislu do nove pobede

Mrkva razoružao Seged, Tin Lučin vodio Vislu do nove pobede

Pobedom nad Pik Segedom 34:29 (15:14), Kil se pred svojim navijačima iskupio za prošlonedeljni poraz u Celju, dok je mađarski šampion ostao bez boda i nakon 3. kola takmičenja u grupi B EHF Lige šampiona.

Nakon neizvesnih 30 minuta, „Zebre“ su zagospodarile terenom u drugom poluvremenu, potpuno nadigravši rivala na krilima Tomaža Mrkve. Češki golman imao je svoje veče, i obeležio utakmicu sa čak 18 odbrana.

Kako je vreme odmicalo, prednost ekipe Filipa Jihe rasla je do plus osam, koliko je bilo u finišu.

KIL-PIK SEGED 34:29 (15:14)

KIL: Mrkva 18 odbrana, Landin – Ekberg 6, Rajnkind 5, Overbi 4, Vinček 4, Valinius 4, Vajnhold 3, Bilik 3, Duvnjak 2, Zarabec 2, Johanson 1

PIK SEGED: Alilović 10 odbrana, Mikler 2 odbrane – Rošta 5, Garsijandia 4, Bodo 3, Šoštarić 3, Radivojević 3, Bombač 3, Zita 2, Blonc 2, Martinš 1, Gaber 1, Frimel 1

U drugom duelu u terminu 18.45, Visla je u Plocku nadigrala GOG 31:27 (17:14). Najveći protagonista drugog ovosezonskog trijumfa poljskog prvaka bio je hrvatski reprezentativac Tin Lučin, stelac sedam golova iz osam pokušaja. Leon Šušnja i Lovro Mihić doprineli su sa po jednim pogotkom, a Kristian Pilipović sa osam odbrana.

Visla sada ima učinak od dve pobede i jednog poraza, dok je danski prvak polovičan nakon tri kola.