NAJZAD, POBEDA: Vardar srušio Elverum u finišu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa NAJZAD, POBEDA: Vardar srušio Elverum u finišu!

NAJZAD, POBEDA: Vardar srušio Elverum u finišu!

Rukometaši Vardara ostvarili su drugu pobedu u ovoj sezoni EHF Lige šampiona, pošto su na domaćem terenu, ali kao nominalni gosti, savladali Elverum 35:32 (17:20). Dva dana ranije, isti rivali remizirali su na istom borilištu, tako da je makedonski šampion pretekao norveškog na pretposlednjem mestu grupe B.

Meč je prelomljen u samoj završnici, kada je Vardar načinio preokret serijom 5:0. Elverum je vodio sa dva razlike u finišu, ali je Kantagrel sjajnim odbranama pokrenuo dvostrukog prvaka Evrope do izjednačenja, a Hedberg promašenim zicerom i ispuštenom loptom u idealnoj prilici pogurao protivnika do vođstva.

Goce Georgievski je pogodio najpre za izjednačenje, potom i za preokret, Čupić je realizovao sedmerac a najefikasniji Dibirov postavio konačan rezultat meča.

Vardar je osvojio šesti bod, Elverum ostao na pet, dok šestoplasirani Porto ima osam.

ELVERUM-VARDAR 32:35 (20:17)

ELVERUM: Frajs 10 odb, Imsgard 2 odb – Abalo, Aspenbak, Blonc 4, Fingren 2, Grondal 1, Hedberg 4, Langas 4, Larsen, Mate 5, Petersen 3, Nilsen, Pujol 5, Šeningsen 1, Solstad 3

VARDAR: Kizić 5 odb, Kantagrel 5 odb – Čupić 4, Dibirov 9, Dimitrioski, Disinger 2, Gadža 4, Georgievski 6, Jagurinoski, Kalaraš 2, Karapaleski, Ševaljević 4, Stoilov 3, Taleski 1, Vekić, Valčak

Atraktivna igra sa puno golova obeležila je prvo poluvreme. Vardar je u dva navrata tokom prvih 20 minuta vodio sa dva razlike, jednom i sa plus tri (9:6) ali je veliki broj propuštenih zicera, odnosno raspoloženi golman Fris, razlog zbog kojeg se makedonski šampion nije ozbiljnije odvojio u tom periodu.

Norveški tim je, kao što je to najčešće slučaj, igrao u istom ritmu, što mu se u finišu prvog dela isplatilo. Najpre je serijom 4:0 preokrenuo na 10:9, a malo pre odlaska na odmor poveo je i sa maksimalnih 18:14.

Vardar je polako i strpljivo topio zaostatak u drugom poluvremenu i povratio vođstvo (25:24), ali je Elverum ipak uspeo da se vrati u preimućstvo i stekne odličnu poziciju pred rasplet, ali su crveno-crni u završnici ipak bili bolji.