Nant preko Šartra do finala Kupa Francuske! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Nant preko Šartra do finala Kupa Francuske!

Nant preko Šartra do finala Kupa Francuske!

Prvi finalista grancuskog nacionalnog Kupa je ekipa Nanta, koja je u petak uveče kao gost savladala Šartr 30:33 (15:18). Tim Alberta Entreriosa će se 11. juna za trofej boriti protiv boljeg iz drugog polufinalnog duela u kojem PSŽ dočekuje Tuluz (subota, 19.00).

„Kanarinci“ će imati proliku da osvoje drugi trogej ove sezone, posle Liga Kupa. Trijumfovali su nad neugodnim sastavom Tonija Đerone i bez povređenog Kirila Lazarova, a na krilima golmana Mikaela Robina (14 odbrana), Valera Rivere (7) i Emerika Mina (5). Ovniček i Milić dali su po jedan gol, a Pešmalbek tri.

Na drugoj strani, pet pogotka Vanje Ilića i jedan Đorđa Đekića, nedovoljno za novo iznenađenje. Nant je preuzeo vođstvo u završnici prvog poluvremena, početkom nastavka imao je i plus pet (17:22), ali je Šartr uspeo da se vrati i priđe na gol zaostatka. Na ulasku u poslednjih deset minuta, gosti su se ponovo odvojili na plus pet, ali se domaćin nije predao i još jednom zapretio. Ipak, uspešan sedmerac Rivere za 29:32, dva minuta pre kraja, otklonio je poslednju dilemu.