NASTAVAK PROKLETSTVA: Eurofarm Pelister prokockao pobedu, Kadeten nosi bod iz Bitolja! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa NASTAVAK PROKLETSTVA: Eurofarm Pelister prokockao pobedu, Kadeten nosi bod iz Bitolja!

Nastavlja se prokletstvo Eurofarm Pelistera u evrokupovima. Nako što su poraženi u poslednjim trenucima meča u Danskoj, makedonski viceprvaci su propustili ogromnu priliku da savladaju Kadeten Šahfauzen u Bitolju – 25:25 (16:10), u okviru 3. kola Grupe D EHF Lige Evrope.

Izabranici Željka Babića imali su i sedam golova prednosti u finišu prvog poluvremena, da bi se pet minuta pre kraja našli u minimalnom zaostatku. Na kraju su ipak bili bliži pobedi – Mandalinić je realizovao sedmerac 40 sekundi pre kraja, da bi Frimel u poslednjem napadu doneo bod švajcarskom prvaku. Bio je ovo drugi meč za oba tima, posle kojeg Kadeten ima tri boda, a Eurofarm Pelister jedan

EUROFARM PELISTER – KADETEN ŠAFHAUZEN 25:25 (16:10)

EUROFARM PELISTER: Trajkovski 5 odb, Čanevski 2 odb – Mandalinić 7, Kušan 4, Perić 3, Građan 3, Vegar 2, Markoski 1, Radović 1, Stjepanović 1, Madžovski 1, Kosteski 1, Maraš 1

KADETEN ŠAFHAUZEN: Pilipović 8 odb, Bioska – Šelker 6, Frimel 5, Maroš 4, Tominec 3, Kitel 3, Šoper 2, Časar 1, Montoro 1

Odlično je domaćin počeo pred praznim tribinama dvorane „Boro Čurleski“, poveo sa 4:1, nedugo zatim i sa 7:3, ali je usledio odgovor kvalitetnog rivala i prilazak na 9:8. Međutim, tada kreće period furiozne igre Pelistera i serija 7:1, za veliki 16:9.

Drugu poluvreme u potpunosti je pripalo Kadetenu. Značajno su podigli nivou igre u odbranu, a pomogli su im i protivnici sa nekoliko tehničkih grešaka. Napad domaćih je počeo u velikoj meri da zavisi od Mandalinića, a prednost se topila iz minuta u minut, da bi projektil Montora i kontra Šelkera doneli izjednačenje sedam minuta pre kraja – 22:22. Uspeli su gosti i da povedu sa 23:24, Pelister je preokrenuo u finišu ali je Frimel pogodio za remi.