Nekse sa pola gasa do pobede nad Bešiktašem - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Nekse sa pola gasa do pobede nad Bešiktašem

Nekse sa pola gasa do pobede nad Bešiktašem

Lagano i rutinski, Nexe je opravdalo ulogu favorita protiv Bešiktaša u Našicama, u prvom od dva meča koliko će ovi rivali odigrati u svega dva dana na istom mestu – 32:26 (18:13).

Dileme oko pobednika rešene su već sredinom prvog poluvremena, kada je hrvatski vicešampion poveo sa 11:5. Turci tu prednost  nisu uspeli da ugroze do samog kraja, samo u jednom trenutku su prišli na minus četiri (14:10), a prednost domaćina je do samog kraja varirala između pet i sedam golova, s tim da je u jednom navratu, u finišu meča, bilo i plus osam.

Trener Branko Tamše iskoristio je priliku da razigra sve igrače, podeli minutažu i isproba razne varijante u oba pravca, pošto je jasno bilo da protivnik nije ozbiljna pretnja, a s obzirom da je u utorak od 18.45 na programu duel istih rivala na istom mestu, s tim što će turski prvak biti nominalni domaćin.

Ubedljivo najefikasniji u pobedničkim redovima bio je Halil Jaganjac sa devet golova, dok su se na drugoj strani istakli veteran Ramazan Done i pivotmen Demireyen sa po sedam pogodaka. Našičani su trećom pobedom, drugom uzastopnom, osvojili šesti bod, što je trenutno dovoljno za četvrto mesto grupe C, poslednje koje vodi dalje.

RK Nexe: Bakić 1, Mileta 1, Barišić Jaman 2, Car, Radovanović, Jelinić 3, Vida 2, Manci Mičević 2, Blažević, Severec 1, Kević 2, Rodin 4, Tomić 3, Jaganjac 9, Markušić 1, Pribetić 1

Besiktas Aygaz: Hacioglu 1, Buljubasic, Arifoglu, Ilanc 2, Demirezen 7, Turan, Bicer 4, Kaabeche 1, Ersin 3, Gunay, Keser, Done 7, Bilim 1, Kasarci

Sedmerci: RK Nexe 2/4, Besiktas Aygaz 4/4

Isključenja: RK Nexe 10 minuta (Jelinić, Blažević, Severec, Pribetić x2), Besiktas Aygaz 6 minuta (Demirezen, Turan, Ersin)