Neslavan debi Šole, Zagreb ispraćen sa 45 golova iz Barselone - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Neslavan debi Šole, Zagreb ispraćen sa 45 golova iz Barselone

Neslavan debi Šole, Zagreb ispraćen sa 45 golova iz Barselone

Rukometaši PPD Zagreba doživeli su očekivan poraz na gostovanju Barseloni u okviru 4. kola EHF Lige šampiona. Katalonci su, kao nekoliko puta u prethodnim sezonama, do vrha napunili mrežu hrvatskog prvaka, a kako je delovalo da će biti tokom prvog poluvremena, na kraju se može konstatovati da su gosti mogli i gore da prođu – 45:27 (24:13).

Pitanje pobednika nije postojalo ni pre početka meča, ali se Španski šampion potrudio da od samog starta krene silovito i završi posao u prvom poluvremenu, tokom kojeg je bilo i -13. Spustili su igrači Ćavija Paskvala gas u nastavku, a PPD Zagreb je to iskoristio da popravi utisak u napadačkom delu igre. O defanzivi dovoljno govori broj primljenih pogodaka.

Zagrepčani su svoj najubedljivji poraz u istoriji kluba doživeli upravo od Barselone 43:21, 2015. godine. Isti rival je „Plinarima“ naneo i najteži poraz u Zagrebu, pre nešto više od 12 meseci kada je bilo 36:19.

Mnogo važniji meč od ovog, Zagrepčane čeka za sedam dana, kada će protiv Celja pokušati da stvore prednost u borbi za šesto mesto koje vodi u narednu fazu.

Barselona ima maksimalan učinak nakon četiri kola, dok je PPD Zagreb i dalje bez boda.

Barcelona: Perez de Vargas 2 odbrane, Moller 16 obrana; Sorhaindo 2, Dolenec 1, Arino 4, Janc 2, Gomez Abello 6, Dos Santos, Mem 8, Cindrić 2, Garcia 2, Palmarsson 5, Makuc 1, Langaro 4, Fabregas 2, Frade 6

PPD Zagreb: Jandrić 9 odbrana; Šipić, Vistorop, Mandić, Božić – Pavletić 4, Klarica 4, Srna, Obradović 2, Stojnić 1, Božović 2, Laljek, Matanović 1, Ravnić 2, Hrstić 3, Grahovac 3, Vlah 5