Nexe dominantno do pobede nad Gorenjem! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Nexe dominantno do pobede nad Gorenjem!

Nexe dominantno do pobede nad Gorenjem!

Lako i ubedljivo, Nexe je u Našicama opravdalo ulogu favorita i osvetilo se Gorenju za jedini poraz u dosadašnjem toku EHF Ligi Evrope. U okviru petog kola grupne faze, hrvatski predstavnik savladao je slovenačkog 31:23 (14:9), i učvrstio se na vrhu grupe C sa osam bodova.

Izabranici Branka Tamšea dominirali su od prvog do poslednjeg minuta, već u prvom poluvremenu stekli plus šest. Gorenje je najbolji period imalo početkom nastavka, kada je smanjilo na 16:14, ali su „Gromovi“ odbili taj nalet rivala serijom 3:0, kojom su se odvojili na 19:14. Domaćin do kraja nije dozvolio nikakvu neizvesnost.

Ipak, ova pobeda će ostati u senci povrede Morena Cara, koji je u 25. minutu iznet sa terena. Do tada je sakupio šest odbrana, ali ga je odlično zamenio mladi Dominik Kuzmanović, koji je osam puta odbranio svoj gol.

Ponovo je najefikasniji bio Halil Jaganjac sa devet golova, jednim više od iskusnog Fahrudina Melića. Odličan je bio i Marin Jelinić sa pet pogodaka.

Kod Gorenja, efikasniji od ostalih bili su Ibrahim Haseljić sa šest i Tilen Sokolić sa pet.

U ostalim mečevima ove grupe, Savenhof je bio bolji od Eksa 33:31 (18:14), a istim rezultatom je Magdeburg pobedio La Riohu.

Nexe u narednom kolu gostuje Magdeburgu, dok Gorenje dočekuje Savenhof.

RK NEXE – RK Gorenje 31:23 (14:9)

RK NEXE: Kuzmanović (8 obrana), Vejin 1, Car (7 obrana),Greganić,  Jelinić 5, Vida, Velkavrh 1, Severec 2, Godec, Moslavac, Tomić 2, Melić 8, Jaganjac 9, Kavčič 2, Markušić 1, Pribetić

RK Gorenje: Haseljić 6, Tajnik, Verboten, Velić 1, Starc, Miklavčič 1, Drobež, Sokolić 5, Šiško 2, Grmšek 1, Taletović, Slatinek Jovičić 2, Predović 2, Kavčič 3, Ravnikar

Isključenja: RK NEXE 6 minute (Jelinić 2′, 2′, Pribetić 2′) , RK Gorenje 10 minuta (Drobež 2′, Šiško 2′,2′, Predović 2′, klupa 2′)

Sedmerci: RK NEXE 5/6 ; RK Velenje 4/4