Nexe doživelo težak poraz u Moskvi - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Nexe doživelo težak poraz u Moskvi

Nexe doživelo težak poraz u Moskvi

Posle dve odlične partije na startu grupne faze EHF Lige Evrope, pobede u Švedskoj i minimalnog poraza od Monpeljea u Našicama, rukometaši Nexe-a podbacili su na gostovanju u Moskvi. CSKA bosanskohercegovačkog trenera Velimira Petkovića očitao je pravu lekciju hrvatskim vicešampionima, koji jednostavno nisu imali svoje veče – 29:18 (15:8). Čvrstom odbranom koja je implicirala propisne batine, ruski sastav je odaljio od gola bekove Nexe-a, koji nisu bili opasnost po raspoloženog Kireeva.

Ruski reprezentativni golman upisao je 17 intervencija, a momci iz Našica nezavidnu statistiku šuta, pa je pobednik bio poznat već početkom drugog poluvremena. Maksimalna prednost domaćina bila je 29:15 u 50. minutu.

HC CSKA: Nikolaenkov 4, Jaanimaa 3, Zhukov 4, Atman 2, Ryabov 5, Fokin 4, Astrashapkin 2, Vinogradov 5, Vorobev, Leukhin, Chernetsov, Kireev 17 odbrana, Kuznetsov, Avtonomov

RK Nexe: Jaganjac 2, Kević 4, Tomić 1, Pešić 3, Rodin 2, Barišić Jaman, Mrđenović, Vida, Bakić 1, Mileta 4, Pribetić 1, Radovanović, Car 12 odbrana

Monpelje je deklasirao Bešiktaš 40:16, dok je Alingsos napravio veliko iznenađenje pobedom nad Magdeburgom 30:29.

1. Montpellier 2 2 0 0 63:38 4
  2. SC Magdeburg 3 2 0 1 107:83 4
  3. Alingsas 3 2 0 1 85:80 4
  4. CSKA Moscow 2 1 0 1 59:55 2
  5. Nexe 3 1 0 2 67:75 2
  6. Besiktas 3 0 0 3 63:113 0