Nexe i drugi put bolje od Bešiktaša! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Nexe i drugi put bolje od Bešiktaša!

Nexe i drugi put bolje od Bešiktaša!

Ekipa Nexea je uspešno odradila „dabl-heder“ na svom terenu protiv Bešiktaša. Nakon rutinske pobede u ponedeljak, turski šampion je pružio nešto ozbiljniji otpor favoritu, ali nije uspeo da ugrozi očekivanu pobedu „Gromova“ – 31:25 (14:10)

U prvom meču, dan ranije, hrvatski predstavnik slavio je sličnim rezultatom, 32:26. Sa ova dva trijumfa, Nexe je napredovalo na tabeli grupe C, pa sada sa polovičnim učinkom iz osam mečeva čvrsto drži četvrto mesto, sa dve pobede više od najbližeg pratioca Alingsasa, koji je deklasiran u Švedskoj od CSKA, 23:31 (5:16).

Nije Bešiktaš bio topovsko meso kao u velikoj većini prethodnih svojih mečeva u evro takmičenju, već je ozbiljno zapretio u drugom poluvremenu, kada je serijom od čak 7:1 stigao do izjednačenja, 20:20. Prethodno je tim Branka Tamšea poveo sa maksimalnih 19:13.

Shvativši da je vrag odneo šalu, nominalni gosti su se trgli i izbegli neizvesnu završnicu. Odgovorili su serijom 5:0 i ponovili maksimalnih plus šest (27:21), a ovoga puta vremena za novi povratak crno-belih nije bilo. Najbolji pojedinac meča bio je srpski golman Mihailo Radovanović sa 16 odbrana. Najefikasniji u pobedničkim redovima bio je Rodin sa pet golova, jednim više od Jelinića, dok su po tri puta pogađali Kević, Markušić, Manci Mičević, Pribetić i Tomić.

Beşiktaş Aygaz – RK Nexe 25:31 (10:14)

Beşiktaş Aygaz: Hacioglu 3, Buljubasic 1, Arifoglu 5, Ilanc, Demirezen 2, Turan, Bicer, Kaabeche, Ersin 5, Gunay, Keser 4, Done 4, Bilim 1, Kasarci

RK Nexe: Bakić 2, Mileta 1, Barišić Jaman 1, Car, Radovanović, Jelinić 4, Vida 1, Manci Mičević 2, Blažević, Severec, Kević 3, Rodin 5, Tomić 3, Jaganjac 3, Markušić 3, Pribetić 3

Sedmerci: Beşiktaş Aygaz 1/3, RK Nexe 4/5

Isključenja: Beşiktaş Aygaz 16 minuta (Arifoglu, Ersin x2, Done x2, Demirezen, Buljubasic, Ilanc), RK Nexe 6 minuta (Jelinić, Kević, Blažević)