Nexe najbolje na prvom "Visit Sarajevo" Kupu - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanBosna i Hercegovina Nexe najbolje na prvom „Visit Sarajevo“ Kupu

Nexe najbolje na prvom „Visit Sarajevo“ Kupu

Pobednik prvog „Visit Sarajevo“ Kupa, odigranog tokom vikenda za nama u prestonici BiH, je ekipa Nexea iz Našica. U konkurenciji Gorenja, Partizana, Vogošće (klub organizator), Gračanice i Izviđača, vicešampion Hrvatske bio je najbolji, savladavši u finalu Gorenje iz Velenja 35:33 (17:15).

RK NEXE – RK Gorenje Velenje 35:33 (17:15)

KSC Amel Bečković, Sarajevo

Sudije: Dino Đerzić i Džemal Čedić (Sarajevo)

Sedmerci: Gorenje 1/2; NEXE: 4/4

Isključenja: Gorenje 8 minuta (Drobež 2′, Kovačič 2′, 2′, Sokolič 2′); NEXE 14 minuta (Račić 2′, Sršen 2′, 2′, Blažević 2′, Kević 2′, 2′, Pribetić 2′)

RK NEXE: Kuzmanović 8 odbrana/1 sedemerac, Račić 1, Bakić 4, Mileta, Sršen 6, Radovanović 6 odbrana, Manci Mičević, Blažević, Velkavrh, Severec 4, Godec, Moslavac 2, Kević 3, Tomić 1, Melić 5, Pribetić 4, Jelinić 5

Trener: Branko Tamše

RK Gorenje Velenje: Haseljić 2, Tajnik 5, Pajt 3, Verboten, Hebar 3, Drobež 1, Kovačič 1, Sokolić 4, Verdinek 6, Šiško 3, Grmšek 3, Taletović, Mlivić, Predović 2, Hriberšek

Trener: Zoran Jovičić

Luka Moslavac iz pobedničkog tabora proglašen je za najboljeg igrača turnira. Najbolji golman je Emir Taletović iz Gorenja, a najbolji strelac Ermin Obmaša iz Vogošće.

„Gromovi“ su do finala stigli savladavši Gračanicu 32:21, a uprkos porazu od Izviđača 27:31. Gorenje je bilo bolje od Partizana 37:28 i od Vogošće 27:20. Nexe već u utorak očekuje gostovanje Vardaru u četvrtfinalnoj utakmici SEHA Gazprom lige.

U utakmici za treće mesto ekipa Izviđač Central osiguranja iz Ljubuškog pobedila je beogradski Partizan sa 39:31. Peto mesto izborili su rukometaši Vogošće koji su bili bolji od Gračanice sa 23:22.

Izviđač je napravio veliko iznenađenje savladavši potonjeg osvajača turnira, ali ga je plasmana u finale koštao poraz od Gračanice na startu.

Takmičenje se odvijalo u KSC „Amel Bečković“ u Vogošći i na Ilidži, a u sistemu od dve grupe sa po tri ekipe (svako sa svakim).

Ovaj turnir, koji je RK Vogošća organizovala sa Turističkom zajednicom Kantona Sarajevo, već na startu se pokazao kao pun pogodak, pa su još veći motivi da postane tradicionalan i sve jači.