Nezadrživi PSŽ slavio u Monpeljeu (Video) - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Nezadrživi PSŽ slavio u Monpeljeu (Video)

Nezadrživi PSŽ slavio u Monpeljeu (Video)

Pari Sen Žermen nezadrživo grabi ka sedmoj uzastopnoj tituli šampiona Francuske – u velikom derbiju 13. kola, tim Raula Gonzalesa slavio je na gostovanju Monpeljeu 32:36 (19:18). „Milioneri“ sada imaju 12 pobeda u isto toliko mečeva, a treba istaći da su trijumfalno prebrodili teška gostovanja u Nimu, Nantu i Monpeljeu.

Monpelje je imao blagu prednost tokom prvog i početkom drugog poluvremena, ali nije uspeo da izdrži izuzetno intezivan ritam utakmice protiv kvalitetnijeg rivala. Odlučio je period od 44. do 51. minuta tokom kojeg domaćin nije uspeo da zatrese mrežu slavljenika Vensana Žerara (34. rođendan), što su njegovi saigrači iskoristili da se odvoje na nedostižnih plus pet, predvođeni Feranom Soleom. Žerar je meč završio sa 10 odbrana, dok je Marin Šego na drugoj strani sakupio šest.

Montpellier – PSG 32-36 (19-18)

Montpellier : Hugo Descat 5, Melvyn Richardson 5, Yanis Lenne 4, Diego Simonet 3, Valentin Porte 3, Kyllian Villeminot 2, Lucas Pellas 2, Benjamin Bataille 2, Fredric Pettersson 2, Alexis Borges 1, Gilberto Duarte 1, Julien Bos 1.

PSG : Ferran Sole 8, Nedim Remili 7, Luc Steins 5, Mikkel Hansen 4, Kamil Syprzak 3, Luka Karabatic 3, Dainis Kristopans 2, Henrik Toft Hansen 2, Mathieu Grebille 2.

Eks je protiv Nanta slavio osmu pobedu u nizu 31:29 (14:12), uz četiri gola mladog hrvatskog pivotmena Marka Račića. Na drugoj strani, Rok Ovniček je postigao dva, a Kiril Lazarov jedan pogodak.

San Rafael je golom Johanesa Mareskoa u poslednjoj sekundi srušio Tuluz 30:29 (13:15). Kolaković je postigao tri gola za pobednički tim, dok su njegovi zemljaci Ilić i Borzaš vodili glavnu reč u gostujućoj ekipi sa po sedam golova.