Nikola Mitrevski junak pobede Porta nad Sportingom - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Nikola Mitrevski junak pobede Porta nad Sportingom

Nikola Mitrevski junak pobede Porta nad Sportingom

Pored dobrih igara u Ligi šampiona, ekipa Porta briljira u domaćem šampionatu. I u desetom uzastopnom meču, plavo-beli su ostvarili trijumf, i to protiv jednog od dva najveća konkurenta u borbi za titulu, lisabonskim Sportingom u gostima – 27:33 (14:14).

„Zmajeve“ je do pobede ponovo predvodio maestralni Nikola Mitrevski sa 14 intervencija, iako je u igru ušao tek u 20. minutu, trenutku kada je njegov tim gubio sa tri gola razlike. Makedonski as je proglašen za igrača utakmice sa čak 51% odbranjenih šuteva.

Iako ima maksimalan učinak, Porto nije na čelu tabele, pošto Benfika ima 11/11. I Sporting je imao svih 10 pobeda do duela sa braniocem titule.

Mitrevski od prelaska u Porto beleži spektakulatne partije, kako u domaćem šampionatu tako i u Ligi šampiona, ali u dresu nacionalnog tima. U elitnom takmičenju je već dva puta imao odbranu kola, a ukupno tri puta se njegova intervencija našla u top 5.

U četvrtak protiv PSŽ-a Nikola nije dobio priliku da se istakne, pošto je prvi izbor trenera Magnusa Andersona bio Kintana. Porto je tu utakmicu izgubio iako je ubedljivo vodio na poluvremenu, a priliku za revanš imaće narednog četvrtka u francuskoj prestonici.