Novi brejk: Nexe slavilo u Mađarskoj! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Novi brejk: Nexe slavilo u Mađarskoj!

Novi brejk: Nexe slavilo u Mađarskoj!

Nova pobeda Nexea u Ligi Evrope, šesta u sedmom kolu grupe C – izabranici Branka Tamšea slavili su na gostovanju Balatonfurediju 28:31 (14:16).

Hrvatski predstavnik je nadigrao domaćina, rano se odvojio na plus pet i zadržao prednost do kraja, iako su Mađari zapretili u finišu kada su prišli na 27:29. Trijumf dobija na značaju ako se uzme u obzir da su „Gromovi“ bili lišeni pomoći Vejina, Kevića i Sršena.

BALATONFÜREDI – NEXE 28:31

BALATONFÜREDI: Ando (14), Lovistyek; Kemeny, Sretenović 8, Varga 1, Boka 1, Szmetan 1, Nemeth 2, Szöllosi, Vari, Denes, Malinović 2, Hornyxak 7(2), Szücs 6, Vajda, Brandt.

NEXE: Kuzmanović 1 gol (4 odbrane), Car 1 (4); Račić, Bakić 1, Mileta, Jelinić 5, Manci Mičević 1, Blažević, Velkavrh 1, Severec 2, Moslavac 6, Tomić 1, Melić 4(2), Markušić 1, Pribetić 7, Jukić. .

SEDMERCI: Balatonfüredi 2(2), Nexe 3(2).

Isključenja: Balatonfüredi KSE: 10 minuta (Kemeny 2′, Sretenović 2′, Boka 2′. Szucs 2′, Vajda 2′); NEXE: 8 minuta (Severec 2′,2′, Moslavac 2′, Tomić 2′)