Odlično Vive Kielce prevelik zalogaj za Vardar - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Odlično Vive Kielce prevelik zalogaj za Vardar

Odlično Vive Kielce prevelik zalogaj za Vardar

Rukometaši Vardara doživeli su drugi poraz ove sezone u EHF Ligi šampiona, prvi na domaćem terenu. Bolji od izabranika Stevčeta Aluševskog bio je lider Grupe A, Lomza Vive Kielce, predvođen Andreasom Volfom i bivšom vedetom crveno-crnih Aleksom Dujšebaevim, koji sa deset golova uz samo jedan promašaj nije imao ni trunku milosti prema klubu sa kojim se popeo na krov Evrope 2017. godine. Vidno uigraniji i „zagrejaniji“ poljski šampion slavio je sedmu pobedu u 11. međusobnom duelu ovih rivala –  29:33 (13:16).

Vive Kielce je na čelu tabele grupe A sa 11 bobova iz sedam duela, dok je Vardar sada na šestom mestu – u četiri utakmice ostvario je jednu pobedu, jedan remi i dva poraza.

VARDAR – LOMZA VIVE KIELCE 29:33 (13:16)

VARDAR: Ristovski 4 odb, Kantagrel 3 odb – Jotić 6, Čupić 5, Georgievski 4, Dibirov 5, Stoilov 3, Valčak 2, Disinger 1, Kalaraš 1, Gadža 1, Taleski 1, Vujin, Vekić, Miševski, Dimitrioski

LOMZA VIVE KIELCE: Volf 13 odb, Valaš – Aleks Dujšebaev 10, Turna 4, Karalek 3, Dani Dujšebaev 3, Kuleš 2, Šićko 2, Gebala 2, Karačić 2, Vujović 1, Gudjonson 2, Fernandez 1, Olejničak, Lijevski, Morito

SEMAFOR: 0:1, 5:1, 7:7, 9:7, 10:12, 11:14, 12:16, 15:17, 21:20, 22:24, 23:26, 24:29

Dva zaustavljena zicera Ristovskig i napadačka inspiracija Lovre Jotića povukle su Vardar ka prednosti od 5:1 u osmom minutu. Delovalo je tada da će domaćin moći u svom ritmu da se bori za bodove protiv moćnog rivala, ali je brzo tim Talanta Dujšebaeva uspeo da uspostavi svoj, a to je brža igra sa puno tranzicije. U toj borbi „spuštenih gardova“ dominirao je Andreas Volf, koji je do odlaska na odmor sakupio 10 intervencija, što je prevashodni razlog preokreta momaka u žutim dresovima.

Najpre su gosti izjednačili na 7:7, Vardar je uzvratio sa dva uzastopna pogotka, ali je usledila serija Vive Kielcea od 5:1. Alušovski je samo na tren uspeo da je zaustavi tajm-autom, da bi tim Talanta Dujšebaeva u finišu prvog dela poveo sa maksimalnih 16:12, pre nego što je Stoilov iznenadio sve pogotkom iz devetarca za konačan rezultat prvog poluvremena.

Generalno, kvalitet igre nije bio na očekivanom nivou, oba tima se puno grešila, ali su se gosti bolje snalazili u toj rastrzanosti. Ipak, dobro je igrao Vardar u napadu početkom nastavka, ponovo na krilima Jotića, i upravo je Hrvat sa dva uzastopna pogotka smanjio na 20:21 u 42. minutu, a nakon nove odbrane Kantagrela, Valčak je iskoristio prostor i dobar pas za 21:21. Dobar  je bio blok, poslao Kantegrelu loptu u ruke, ovaj do Valčaka, a Poljak do Georgievskog, i Vardar je poveo. Imali su domaći priliku da nastave seriju, ali su se za tili čas, nakon dve izgubljene lopte, ponovo našli u zaostatku.

Kada je bilo teško, ponovo se razgoropadio Aleks Dujšebaev. Sa dva igrača više, Georgievski je pogodio stativu, a Stoilov i Dibirov Volfa, što je Španac kaznio, a za njim i Igor Karačić, 23:26 u 50. minutu. Tri minuta kasnije, Volf je ponovo maestralno zaustavio Stoilova, a Nikolas Turna samo desetak sekundi kasnije pogodio za 24:28, nateravši tako Alušovskog na poslednji tajm-aut. Najblaže rečeno, to nije dalo rezultata, jer je Gebala presekao pas Jotića, a Dani Dujšebaev pogodio praznu mrežu za 24:29, kada je otklonjena i poslednja dilema oko pobednika…