Ogromni bodovi: PPD Zagreb savladao Porto! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Ogromni bodovi: PPD Zagreb savladao Porto!

Ogromni bodovi: PPD Zagreb savladao Porto!

U okviru 3. kola grupne faze EHF Lige šampiona, PPD Zagreb je ostvario prvi trijumf, ekstremno važan u borbi za jedno od mesta koje vodi u osminu finala, jer je došao protiv direktnog konkurenta Porta. Momci Ivice Obrvana nadigrali su goste u zagrebačkoj Areni 29:23 (16:15).

Hrvatski šampion sada ima dva boda, a portugalski je ostao bez poena. Utakmica je rešena Zagrebovim uraganom u poslednjih desetak minuta, dobrom odbranom, sjajnim odbranama Dina Slavića i golovima Timura Dibirova.

Serija odbrana Slavića u poslednjih deset minuta rešila je meč. Dibirov je briljirao u tranziciji i doneo plus četiri domaćinu, pet minuta do kraja. Portu povratka nije bilo…

PPD Zagreb u domaćem prvenstvu u petak dočekuje Bjelovar, a u narednom kolu elitnog takmičenja gostuje PSŽ-u, 6. oktobra.

PPD ZAGREB – PORTO 29:23 (16:15)

PPD ZAGREB: Slavić 15 odbrana, Panjtar; Čavar, Faljić, Klarica 5, Gojun, Klis, Kraljević, Musa 1, Sirotić 2, Čupić 3, Dibirov 10, Dodić 1, Kavčić 6, Leimeter, Grahovac 1.

PORTO: Mitrevski 5 odbrana, Frandsen 1 odbrana; Valdes, Iturizza 3, Mikkelsen 2, Cruz 1, Oliveira, Christensen 2, Silva 2, Salina 3, Thurin 2, Fernandes 1, Branquinho 1, Areia, Alves 3, Magalhaes 3.