Ohrabrujući poraz: Radnički sa minus dva iz Praga - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Ohrabrujući poraz: Radnički sa minus dva iz Praga

Ohrabrujući poraz: Radnički sa minus dva iz Praga

Rukometaši Radničkog pretrpeli su poraz na gostovanju Dukli iz Praga u prvoj rundi EHF Evrokupa. Kragujevčani su odlično otvorili meč, poveli 10:5, ali je domaćin ubrzo izjednačio. Na pauzu se otišlo pri rezultatu 14:14, a posle 60 minuta igre češki predstavnik je slavio sa 31:29.

Revanš je zakazan za 17. septembar, sa početkom u 19 časova, kada će domaćin biti Radnički.

Rezultatska klackalica u nastavku trajala je do 48. minuta, kada je Dukla prvi put povela sa dva razlike. Igrom gol za gol, Česi su uspeli da tu prednost do finiša, sve dok srpski tim nije izjednačio na 29:29. Ipak, u poslednja tri minuta nije uspeo da zatrese protivničku mrežu, pa se kući vraća sa dva gola deficita.

Najefikasniji u timu koji sa klupe vodi Žikica Milosavljević bio je Filip Grubor, osmostruki strelac. Pratili su ga Miloš Barudžić sa šest i Miloš Prodanović sa pet pogodaka.

Kod domaćina, Šustek najbolji sa devet, ispred Rakuskija sa šest. Zlatanović je ubeležio 11 odbrana, tri manje od raspoloženog Petržale na drugoj strani.