Omejer i Narsis odveli PSŽ u finale Super Glouba 2016 - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Omejer i Narsis odveli PSŽ u finale Super Glouba 2016

Omejer i Narsis odveli PSŽ u finale Super Glouba 2016

Kada ekipa ima raspoložene igrače poput Tijeri Omejera i Danijela Narsisa, onda je teško izgubiti. Pari Sen Žermen je prvi finalista IHF Super Glouba 2016. Parižani su se revanširali poljskom Vive Tauron Kielceu 29:25 (13:12) za poraz u polufinalu F4 EHF Lige šampiona pre samo tri meseca.

Sjajni francuski golman upisao je 21 odbranu, dok je Air France postigao osam golova, koliko i sjajno krilo Uve Genshajmer u redovima pobednika.

Poljaci su dominirali samo u prvih petnaestak minuta igre kada je Lijevski pokazao sve što zna, a Zorman razigravao ostatak ekipe – 8:6. Kada se broj odbrana na kontu uvećao na račun nule Slavomira Šmala, Dušebajev je na gol poslao Filipa Ivića, koji je do kraja susreta upisao solidnih 12 odbrana, ali i ostao u senci sjajnog Omejera.

Do poluvremena su Francuzi okrenuli rezultat u svoju korist, a furiozan početak drugog dela im je omogućio da u 42. minutu odu na 22:15, kada je i pored tajm-auta poljske klupe bilo vidljvo da povratka nema.

Bez Jureckog, a sa ne tako raspoloženim Bileckim, poljski sastav nije mogao da razbije francusku odbranu.

Karabatič je dodao šest golova, Zorman sa druge strane postigao pet, a Štrlek se jednom upisao u strelce. Najefikasniji kod Poljaka bili su Rajhman i Lijevski sa po pet golova.