ORAN 2022: "Orlovi" preko Makedonaca do bronze! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa ORAN 2022: „Orlovi“ preko Makedonaca do bronze!

ORAN 2022: „Orlovi“ preko Makedonaca do bronze!

Poput ženske, i muška rukometna reprezentacija Srbije osvojila je bronzanu medalju na Mediteranskim igrama u Oranu, pošto je u borbi za odličje bila bolja od Makedonije 34:28 (15:13).

U finalu se kasnije danas sastaju Španija i Egipat.

Makedonija je bolje započela utakmicu i sredinom prvog poluvremena imala prednost od tri gola (8:5). Međutim srpska selekcija se ubrzo vraća u pravi kolosek. U 22. minutu dolazi do 10:10, a zatim do isteka poluvremena diktira tempo utakmice i na odmor odlazi vođstvom 15:13. Zamah koji su izabranici Tonija Đerone uhvatili preneli su i u drugi deo utakmice pa su se golovi samo ređali, a kako je utakmica odmicala prednost je rasla. „Orlovi“ su do 50. minuta stigli do maksimalne prednosti od sedam golova i rutinski priveli utakmicu kraju.

XIX MEDITERANSKE IGRE ORAN 2022
UTAKMICA ZA BRONZANU MEDALjU

MAKEDONIJA – SRBIJA 29:34 (13:15)

MAKEDONIJA: Kizić, Gogov, Đonov 2, Gjorgiev 2, Mitev, Kosteski 2, Petkovski 3, Ivanoski, Mladenović, Jagurinoski 3, Stojković 3, Serafimov 3, Simonoski, P. Atanasijević 4, Petrov 5, P. Atanasijević 1

SRBIJA: Bomaštar, Jandrić, Vorkapić 6, Milić 4, Borzaš 4, Trnavac, Kojadinović 3, Pavlović, Golubović, V. Popović 3, Vignjević 2, Šotić, Petrić, I. Popović 2, Milosavljević 5, Grozdanić 5

SELEKTOR TONI ĐERONA

• Izuzetno mi je drago zbog ove pobede. udrugom poluvremenu iako smo imali dosta isključenja, korak po korak uvećavali smo prednost. Nedostajalo nam je rotacija danas, momci su bili zaista umorni i želeo bih da čestitam svim igračima jer je ova bronzana medalja veoma važna. Igrali smo istinski jake utakmice i ovo je veliko iskustvo za sve igrače.

ŽIKICA MILOSAVLjEVIĆ

• Vlada odlična atmosfera posle ove osvojene medalje. Imali smo sjajan put na ovim Mediteranskim igrama, ali je bilo izuzetno teško. Skoro tri nedelje smo zajedno i ono što je najvažnije je da se vraćamo sa jednom medaljom. Jeste da je bronzana, ali konkurencija je bila izuzetno jaka. Izuzetno mi je drago zbog medalje, drago mi je zbog ovih igrača, zbog stručnog štaba, drago mi je zbog svih nas jer videlo se kako momci iz dana u dan rastu, kako iz treninga u trening poboljšavaju svoje performanse i što počinju da shvataju šta je to i kako je to igrati u sistemu. Zaista su ove tri nedelje bile divne, iako je bilo naporno i zasluženo smo osvojili ovu medalju.