"Orlovi" prejaki za Finsku u SPENS-u - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa „Orlovi“ prejaki za Finsku u SPENS-u

„Orlovi“ prejaki za Finsku u SPENS-u

Reprezentacija Srbije startovala je ubedljivom pobedom nad Finskom 34:24 (19:11) u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2024 koje će se održati u Nemačkoj.

Razlika u klasi videla se posle samo sedam minuta koliko je selektoru Finaca, čuvenom Šveđaninu Oli Lindgrenu bilo potrebno da zatraži tajm-aut pri vođstvo Srbije 6:1. Pokušao je Lindgren igrom bez golmana, ali je angažovana srpska odbrana tokom prvog poluvremena čak pet puta preko Vanje Ilića i drugova tresla nebranjenu mrežu protivnika.

Zamenio je Đerona raspucanog Borzaša debitantom Kosom, šansu su dobili i Dodić i Radojković, kako bi svi igrači podjednako raspodelili teret uvodnog meča. U 25. minutu bilo je 17:7, kada je upalio drugi tajm-aut Finaca da se koliko-toliko zaustavi dominacija i pronađe rešenje, pre svega, u napadu.

Drugo poluvreme proteklo je u rutinskom odrađivanju posla. Jedini koji nije ulazio u igru bio je Dejan Milosavljev. Do maksimalnih +11 doveo je Dragan Pešmalbek (6 golova) u 39. minutu za 25:14. Sve ostalo viđeno bila je zabava za dečicu iz novosadskih škola koja su solidno popunila tribine SPENS-a.

„Orlovi“ drugi meč igraju u nedelju u Slovačkoj.