Oslabljeni Đer rutinski rešio Budućnost, Ferencvaroš slavio u Ljubljani - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Oslabljeni Đer rutinski rešio Budućnost, Ferencvaroš slavio u Ljubljani

Oslabljeni Đer rutinski rešio Budućnost, Ferencvaroš slavio u Ljubljani

Budućnost nije uspela da iskoristi činjenicu da ju je Đer dočekao sa svega 11 rukometašica u sastavu, bez Eduarde Amorim. Mađarski šampion je slavio na svom terenu 34:29 (18:16), i tako nanizao 45. pobedu u nizu u EHF Ligi šampiona.

Ni Dragan Adžić nije mogao da računa na kompletan sastav, pošto su izostale povređene Alison Pino i Tatjana Brnović. Delovalo je da bi Budućnost mogla da prekine Đerov niz, vodila je sa tri razlike u prvom poluvremenu, ali je u finišu prvog dela domaćin preuzeo kontrolu igre i rezultata.

Već na polovini drugog poluvremena, evropski prvak je poveo 27:20, a potom rutinski priveo meč kraja.

ĐER – BUDUĆNOST 34:29 (18:16)

Đer: Gloze (odbrana i sedmerac), Lejno (sedam odbrana), Edviž 1, Bratset-Dale 2, Hansen 3, Oftedal 10 (1), Amorim Taleska, Lukač 5, Kurtović 3 (1), Enze Minko 9, Faluvegi 1.

Budućnost: Atingre, Arenhart (šest odbrana), Radičević 5, Popović, Džaferović 1, Novović, Marsenić, Maslova 2, Ramusović 3, Lekić 11 (2), Mehmedović 2, Kadović 1, Grbić 2, Vukčević 2.

Krim Merkator je propustio lepu priliku da osvoji važne bodove u borbi za drugi krug, pošto je na svom terenu poražen od Ferencvaroša 26:32 (13:13). Nagovestio je mađarski tim svoje veče već na samom početku meča kada je poveo sa 1:6, ali su izabranice Uroša Bregara dobro reagovale nakon njegovog taj-aut i uspele da preokrenu na 10:9.

Nakon egala na velikom  odmoru, usledio je potop Krimovki. Za sedam minuta igre u nastavku gošće su povele sa 16:20, a slovenački šampion nije imao odgovor na tu seriju, naprotiv. Ferencvaroš je nastavio da dominira, pa je u finišu vodio i sa maksimalnih 29:21.

Malenstain i Hafra su postigle po osam golova u pobedničkim redovima, dok je kod Krima Sersien Ugolan dala šest, a Klemenčić pet golova. Sledeći meč u elitnom takmičenju Krim će igrati 9. januara naredne godine, kada će gostovati Bitighajmu.