PARTIBREJKERI IZ BERLINA: Fukse skinuo Barsu sa trona! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa PARTIBREJKERI IZ BERLINA: Fukse skinuo Barsu sa trona!

PARTIBREJKERI IZ BERLINA: Fukse skinuo Barsu sa trona!

Iako je čitav rukometni svet sa nestprljenjem iščekivao duel Barselone i Vesprema u finalu IHF Super Globa u Dohi, od toga neće biti ništa! Razlog, nemački Fukse Berlin, koji je u polufinalnom duelu iznenadio aktuelnog šampiona Evrope – 26:25 (12:15). Sve je navodilo na to da će Barsa rutinski odraditi poslednjih desetak minuta duela sa osvajačem EHF Kupa, ali Berlinci predvođeni maestralnim Petrom Nenadićem, strelcem osam golova, uspeli su da se održe u igri do kraja i preokrenu u poslednjoj sekundi golom Bjarki Elisona sa linije sedam metara.

Barsa se dugo mučila u bekovskoj trojci koju su činili Žaluz, Sarmiento i Kopljar, ali čim su zamenjeni Jihom i Lazarovim, od uvodnih 4:2 „Lisica“ priča se okrenula na stranu Katalonaca. Lazarov je rešetao i iz sedmeraca i poziciono, Perez je uhvatio neku loptu i počeo da parira odličnom Štohlu na golu Nemaca, tako da je Barselona do poluvremena uspela da preokrene rezultat u svoju korist – 15:12.

Sa smanjenim fondom igrača, Berlinci su se, međutim, održali na površini. Najveća podrška Nenadiću bio je Drago Vuković i Tonesen, a u odbrani je lavovski posao odradio Jakov Gojun (Faruk Vražalić je meč završio bez učinka). Najveća prednost Barse iznosila je četiri gola 22:18 u 47. minutu, ali je tada nemački sastav pojačao odbranu i svom protivniku dozvolio samo tri gola do kraja meča.

Lazarov je postigao svoj 11. gol na tačno tri minuta pre kraja za 25:23, poslednji za Barsu, a do kraja, Nemci su napravili seriju 3:0, uz dva gola Elisona za trijumf. Danijel Šarić nije ni ulazio u igru, a Marko Kopljar je meč otvorio sa 0/3.

FUCHSE BERLIN – FC BARCELONA 26:25 (12:15)
Doha – Duhail
Gledalaca – 1.000
FUCHSE BERLIN: Wiede 2, Elisson 4, Vukovic, 3, Nenadic 8, Tonnesen 3, Plaza 1, Weyhrauch 1, Nielsen 2, Petersen 2, Stochl 19 saves
FC BARCELONA: Entrerrios 1, Sorhaindo 2, Sarmiento 2, Arnino 2, Jicha 4, Jallouz 2, Lazarov 11
SEMAFOR:  4:2 (10.) 5:6 (18.) 10:13 (28.) 16:17 (36.) 18:22 (47.) 21:24 (56.) 25:25 (59.)