Partizan sa +4 na revanš GOG-u! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Partizan sa +4 na revanš GOG-u!

Partizan sa +4 na revanš GOG-u!

Lepo rukometne veče na "Banjici" priredili su rukometaši Partizana Dunav Osiguranja, napravivši odličan rezultat u prvom meču trećeg kola Kupa EHF, pobedom nad favorizovanim danskim GOG Svendborgom 28:24 (12:10). Pred 1300 navijača u beogradskom hramu rukometa, podržani "Grobarima", crno-beli su iznenadili pretpotentne Skandinace, predvođeni raspoloženim Milinićem (8) i Tubićem (7), dok je dobru rolu imao i Vladimir Abadžić sa 15 odbrana. Kod gostiju, levo krilo u ulozi srednjeg beka, Fredrik Petersen bio je najefikasniji sa sedam golova.

Deviza "lako ćemo", videla se već na zagrevanju Danaca. Tako je GOG i ušao u utakmicu protiv motivisanih crno-belih. Na početku, spori pozicioni napadi, ni traga tempu, kakav smo gledali od GOG-a, proteklih godina u Ligi šampiona. Partizan je igrao tradicionalnu odbranu na ivici isključenja i uz solidnog Abadžića, došao do početnih 3:1 (5.). Bolja odbrana i odlična realizacija Frederika Petersena, što iz sedmeraca, što iz kontranapada, okreće tas na stranu Danaca (5:7, 14.), kada šef struke Partizana, Saša Bošković traži tajm-aut. To daje rezultat i seriju od 3:0, posle koje na semaforu piše – 8:7 za beogradsku ekipu. Prvi gol na utakmici postiže pivot gostiju, Ask, za 8:8, a u narednih pet minuta, ponovo sledi talas srpskog šampiona i serija od 4:0 za 12:8 (26.). Na poluvreme se odlazi posle dva gola gostiju za 12:10.

U drugi deo meča, Danci ulaze mnogo angažovanije, posle očigledno, razgovora trežnjenja u svlačionici. Vraćaju se u egal, raznovrsnije igraju u napadu, što koriste odlična krila Lonberg i Skoglund. Poslednje vođstvo, gosti imaju u 41. minutu (16:17), a onda padaju, pod pritiskom tribina i raspoloženih Milinića, koji večeras nije promašio (8/8), Tubića i Dimitrijevića, koji je u potpunosti iskoristio šansu u drugom poluvremenu. U poslednjih dvanaest minuta, ušlo se sa nerešenim rezultatom (20:20), kada crno-beli konačno slamaju priznatijeg protivnika. Saša Marijanac, pa Stefan Alčaković, šire spisak raspoloženih strelaca u domaćem timu. Već posle četiri minuta, pri 23:20 za Partizan, gosti traže minut odmora, koji samo zaustavlja rezultatsku nizbrdicu, ali više ne vraća GOG u utakmicu. Pečat na svoju odličnu partiju i lepu pobedu Partizana, koja širi optimizam među rukometnim svetom, stavlja pivotmen, Miloš Milinić sa dva gola za – 28:24.

Partizan DO – GOG Svendborg 28:24 (12:10)

Gledalaca – 1300

Partizan DO: Stanković 1/5, Tubić 7/11, Babić, Dimitrijević 4/5, Beočanin 1/3, Stojković (bez odbrana, 0/1), Radanović, Mirić, Abutović 1/2, Abadžić 14 odbrana + jedan sedmerac, Pilipović 1/6, Milinić 8/8 (dva sedmerca), Marijanac 3/4, Alčaković 2.

GOG: Henriksen dve odbrane, Halgrimson 2/7, Nielse 1/4, Larsen 0/1, Dal Hog 1/1, Jakobsen Landin devet odbrana + sedmerac, Moler 1/1, Lonberg 5/7, Skoglund 3/3 (sedmerac), Ask 3/5, Jorgensen 1/5, Petersen 7/9.