Petersen brži od sirene, remi Vardara i Elveruma u Skoplju - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Petersen brži od sirene, remi Vardara i Elveruma u Skoplju

Petersen brži od sirene, remi Vardara i Elveruma u Skoplju

Rukometaši Vardara ostali su bez druge pobede u EHF ligi šampiona u poslednjem trenutku meča sa Elverumom. Pogotkom Petersena neposredno pre poslednjeg oglašavanja sirene, norveški šampion se izborio za bod u Skoplju, 34:34 (20:21).

Isti rivali sastaće se na istom mestu već u sredu, s tim što će Elverum biti nominalni domaćin.

Bio je to jedan od najzanimljivijih mečeva u elitnom takmičenju ove sezone, u kojem je Vardar, uprkos odsustvu važnih karika poput Borka Ristovskog i Lovra Jotića, ima veliki priliku da upše drugi trijumf.

Makedonski šampion je na ulasku u poslednju šestinu meča imao maksimalnih plus četiri, a u poslednjem minutu gol prednosti i loptu u posedu. Međutim, Fris je „skinuo“ čist zicer Stoilovu, a Petersen nakon tajm-auta iz teške pozicije savladao Kizića i postavio konačan rezultat.

Čak 41 gol viđen je u prvom poluvremenu. Mreže su se tresle kao na traci, ali nijedan od rivala nije imao opipljivu prednost (Vardar vodio 12:10). Golmani su zabeležili tek po dve odbrane na obe strane, a tek kada je Marko Kizić ušao u strašnu seriju nastavka, domaćin se odvojio na 29:25. Ipak, izabranici Stevčeta Alušovskom nisu imali dovoljno mirnoće i koncentracije u završnici, pa je golom Abalo gostujući tim izjednačio na 31:31. Do kraja se igralo gol za gol, Čupić je pogodio, a Elverum promašio sedmerac, pa je delovalo da će bodovi ostati u Skoplju. Ipak, Stoilov ne uspeva da savlada Frisa, a Peterson donosi bod norveškom prvaku.

Sjajan je u drugom poluvremenu bio Kizić i na kraju upisao 12 odbrana. Najefikasniji je bio Gadža sa osam golova, šest je dodao Čupić a pet Stoilov, dok su na drugoj strani Mate, Pujol i Solstad pogodili po pet puta.