Po notama maestra Gidsela: Danci ponovo prejaki za Egipat! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Po notama maestra Gidsela: Danci ponovo prejaki za Egipat!

Po notama maestra Gidsela: Danci ponovo prejaki za Egipat!

Branilac zlatne medalje na muškom olimpijskom turniru u Tokiju, reprezentacija Danske, sačuvala je maksimalna učinak nakon drugog kola u grupi A, pošto je, u reprizi četvrtfinala prethodnog Mondijala savladala Egipat 32:27 (14:15).

Prvak Afrike je doživeo prvi poraz na turniru, nakon startne pobede protiv Portugala.

Tim Nikolaja Jakobsena je do trijumfa predvodio Niklas Landin sa 15 odbrana, dok je za golove bio zadužen bekovski tandem Mikel Hansen-Matijas Gidsel, koji je zajedno postigao više od polovine pogodaka svog tima, s tim što je vedera Pari Sen Žermena pogađala skoro pa isključivo sa sedam metara (7/7).

Momci Roberta Garsije Paronda su vodili čitavim tokom prvog poluvremena, ali sa ne više od dva razlike. Danci su preuzeli kontrolu u nastavku, brzo su preokrenuli, i u 43. minutu poveli sa 23:20, a potom su u igri gol za gol održavali bezbedno odstojanje do same završnice, tačnije 57. minuta kada je gol Gidsela za 30:26 rešio pitanje pobednika.

Za bolji rezultat, „Faraonima“ je bio neophodan mnogo bolji golmanski učinak, jer Hendavi i Eltajar, najblaže rečeno, nisu imali svoj dan – zajedno su imali 10 odbrana manje od Niklasa Landina.

DANSKA-EGIPAT 32:27 (14:15)

DANSKA: Landin 15 odbrana, Meler 1 odbrana – Gidsel 8, Holm 2, Anderson 1, Johan Hansen, Olsen, Hansen 9 (7), H. Toft Hansen 5, Mensah 3, Melgard, Svan Hansen 2, Saugstrup 1, Magnus Landin 1

EGIPAT: Hendavi 5 odbrana, Eltajar – Sanad 5 (2), Ali, Šebib 3, Elahmar 1 (1), A. Eldera 1, S. Eldera 1, Kadah 2, J. Eldera 5, Elvakil 1, Navar, Elmasri 1, Mohamed 6, Jahija Omar 2