Pobeda za "goli život": Srbija 13. na Evropskom prvenstvu kadeta - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Pobeda za „goli život“: Srbija 13. na Evropskom prvenstvu kadeta

Pobeda za „goli život“: Srbija 13. na Evropskom prvenstvu kadeta

Muška kadetska reprezentacija Srbije savladala je Izrael 27:25 (16:12) i zauzela 13. mesto na Evropskom prvenstvu u Hrvatskoj. Srpski kadeti su nakon psihološkog pada uspeli da se podignu u poslednje dve utakmice na kontinentalnom šampionatu i zabeleže dve pobede koje su Srbiji obezbedile ostanak u A diviziji.

SRBIJA – IZRAEL 25:27 (12:16)

SRBIJA: Mrdović, M. Dodić 1, Podunavac, Simić 3, Zekić, Nešić 2, Stamenković 2, Milovanović 2, Čabrilo, Mitrović, Antonijević 2, Predović, Zečević 6, Rogan 2, S. Dodić 7, Krivokapić

IZRAEL: Peled, Hadar, Lejbov 3, Medina 1, Biton, Levi 10, Š. Solomon 5, Guez, Peleg, R. Solomon 1, Libgot, Rosenfeld, Maman 2, Azriel 2. Dahan 1, Koen

Kao što je bio slučaj u susretu sa Austrijom, izabranici Đorđa Teodorovićća su dobro otvorili utakmicu i sa Izraelom. Energično i motivisano brzo su došli do vođstva od 3:0. Efikasni u napadu i čvrsti u odbrani, tokom prvog poluvremena održavali su konstantno vođstvo od četiri gola prednosti i na odmor otišli rezultatom 16:12. Iako je Srbija početkom drugog poluvremena stekla prednost od pet golova, tim Izaela je zaigrao bolje, sredinom drugog dela igre napravio preokret i u 47. minutu čak uspeo prvi put da povede na utakmici sa 21:20. Srbija silno motivisana ne dozvoljava da se odnos snaga potpuno promeni na terenu i od 50. minuta pravi seriju 4:0 za 26:23, kojom stiče i rezultatsku i psihološku prednost za završnicu meča. Dobrim pristupom igri srpski kadeti su održali stečenu prednost i na kraju slavili sa 27:25.