POČELO JE: Dva lica Norveške u startnoj pobedi nad Brazilom - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa POČELO JE: Dva lica Norveške u startnoj pobedi nad Brazilom

POČELO JE: Dva lica Norveške u startnoj pobedi nad Brazilom

Dugo je delovalo da ćemo govoriti o velikom iznenađenju na startu muškog olimpijskog turnira u Tokiju, ali Norvežani to ipak nisu dozvolili. Uprkos očajnom startu, skandinavska reprezentacija uspela je da opravda ulogu favorita protiv Brazila 27:24 (12:13).

Koliko je jedan od kandidata za medalju nervozno započeo turnir, najbolje govori činjenica da je za prvih 15 minuta igre postigao svega dva gola. Osokoljeni lošom realizacijom protivnika, Brazilci su na početku stekli 5:1, a da nije bilo raspoloženog Bergeruda, rezultat bi bio i ubedljiviji. Kasno paljenje, međutim, nije toliko skupo koštalo Norvežane. Odbrana je od početka bila na solidnom nivou, pa je bilo dovoljno da malo proradi napad kako bi se do odmora zaostatak sveo na minimalu.

U nervozi tima Kristijana Bergea prednjačio je najbolji. Sagosen je dugo tražio svoj ritam, nije ga služio šut iako je bio najefikasniji, ali je Norveškoj odbrana bila dovoljna za prve bodove. Južnoamerikanci su dali ozbiljan vetar u leđa protivniku početkom nastavka, tri lopte za redom su bez ikakvog pritiska bacili u aut, promašili su sva tri sedmerca na ovom meču, i za to bili surovo kažnjeni.

Norveška je prvi put povela, i od tada nije ispuštala konce iz svojih ruku. Odbrana je jačala iz minuta u minut, a razlika rasla do 23:18 u 47. minutu. Brazilci nisu imali odgovor, pa su na kraju poraženi bez naročite drame, uprkos bajkovitom početku meča 1. kola grupe A, u kojoj su još Francuska i Argentina, koje se sastaju od 04.00, odnosno Nemačka i Španija, koje će u derbiju dana ukrstiti koplja od 09.15 po srednjeevropskom vremenu.

Norveška-Brazil 27:24 (12:13)

Norveška: Bergerud 12 odbrana, Severec – Sagosen 8, Mirhol 4, Fredriksen 1, Overbi, Jendal 1, Bjernsen 3, Gulerud 1, Osaliven 2, Petersen, Rajnkind 4, Guliksen, Red 3

Brazil: Terkariol 11 odbrana/2 gola, Da Rosa 1 odbrana – Silva 2, Toriani, Toledo, Moraeš 3, Petrus, Borges, Čiufa 4, Tešeira 2, Dutra 2, Ponsiano 2, Langaro 5, Rodriges 2