Poetsko veče Petra Nenadića, specijalno za goste sa Baltika - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Poetsko veče Petra Nenadića, specijalno za goste sa Baltika

Poetsko veče Petra Nenadića, specijalno za goste sa Baltika

Toliko je impresivna bila partija Petra Nenadića da je stavila u drugi plan samu pobedu Vesprema nad Kilom 41:33 (19:19). Mađarski šampion je, na krilima srpskog asa, ostao na korak iza prvoplasirane Barselone koja je teškom mukom osvojila čitav plen u Alborgu (35:32).

Prvo poluvreme proteklo je u rezultatskoj klackalici, i mnogo slabijim odbranama na obe strane. Ekipe su se smenjivale u vođstvu da bi se na odmor otišlo u egalu, a početak nastavka nije nagoveštavao da bi konačan ishod mogao biti onakav kakav je bio.

Kil je poveo sa dva razlike, golovi su se smenjivali kao na traci do rezultata 23:25 u 35. minutu, kada je domaćin zagospodario terenom. Nenadić je povukao seriju, što golovima što asistencijama, a nakon pogotka Marguča u 48. minutu, na semaforu je pisalo 33:28.

Majstorija Runea Damkea u poslednjim trenucima prvog poluvremena

Hranio je srpski bek pivotmena Nilsona loptama, a ovaj je sa tri uzastopna gola povisio na maksimalnih 37:29, da bi Marguč nedugo zatim pomerio tu granicu na 39:30.

Petar Nenadić je bio prva figura utakmice sa dvocifrenim brojem golova i asistencija, dok je kod gostiju odličan bio Domagoj Duvnjak sa šest golova.

Veszprem – Kiel 41-33 (19-19)

Veszprem: Petar Nenadic 10, Andreas Nilsson 7, Vuko Borozan 7, Yahia Omar 6, Kentin Mahe 5, Gasper Marguc 4, Manuel Strlek 1, Rasmus Lauge 1.

Kiel: Niclas Ekberg 7, Domagoj Duvnjak 6, Steffen Weinholm 5, Sander Sagosen 4, Harald Reinkind 3, Hendrik Pekeler 2, Patrick Wiencek 2, Magnus Landin 1, Rune Dahmke 1, Miha Zarabec 1, Pavel Horak 1.

Vesprem se na ovaj način iskupio za prošlonedeljni poraz od Alborga kod kuće, ali i dalje ima tri boda manje od lidera grupe B, Barselone, kojoj gostuje u narednom kolu. Kil je ubeležio treći uzastopni poraz (nakon dva od Barse), pa je sada četvrti na tabeli sa sedam poena.