Poljski derbi: Visla razbila Kielce! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Poljski derbi: Visla razbila Kielce!

Poljski derbi: Visla razbila Kielce!

10 komentari

Iako je Vive Targi Kielce bilo favorit pre poljskog derbija u Ploku, domaća Visla je pokazala da će „drim timu“ Bogdana Vente biti teško da odbrani titulu – 32:25 (16:16). Maestralno drugo poluvreme pred 5000 navijača, odigrali su najefikasniji igrač meča, Petar Nenadić (7) i njegovi saigrači u dresu vicešampiona. Da Kilceu gori pod nogama, videlo se već na -4 u 44. minutu – 25:21, a već devet minuta kasnije, sve je bilo gotovo – 31:23.

Velikih +7 Visle znači i velika šansa da se na kraju šampionata zauzme prva pozicija, a samim tim i prednost domaćeg terena u finalu plej-ofa, koji se igra na tri dobijene utakmice.

Orlen Wisła Płock – Vive Targi Kielce 32:25 (16:16)

Orlen Wisła: Sego, Wichary – Nenadić 7, Ghionea 6, Nikcević 4, Toromanović 4, Kubisztal 3, Wiśniewski 3, Eklemović 2, Kavas 2, Paczkowski 1, Ilyes, Twardo.

Vive Targi: Szmal, Losert – Strlek 7, Cupić 5, Jurecki 4, Zorman 3, Lijewski 2, Jachlewski 1, Tkaczyk 1, Stojković 1, Grabarczyk, Olafsson, Rosiński.