Portner i Hornke ostavili Zagrepčane bez šanse u Magdeburgu - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Portner i Hornke ostavili Zagrepčane bez šanse u Magdeburgu

Portner i Hornke ostavili Zagrepčane bez šanse u Magdeburgu

U poslednjoj utakmici 2. kola grupne faze EHF Lige šampiona, PPD Zagreb je pretrpeo očekivan poraz na gostovanju nemačkom prvaku Magdeburgu, 35:25 (17:12). Domaćin je prilično rutinski opravdao ulogu favorita i došao do maksimalnog učinka iz dva meča, dok je hrvatski predstavnik i dalje bez poena.

Gosti su se držali u egalu do sredine prvog poluvremena, kada se razbranio Nikola Portner a raspucao Tim Hornke, koji je šest puta zatresao mrežu u tom periodu, a u nastavku još pet. Nije Magdeburg spuštao tempo u drugom poluvremenu, već je ubrzo stigao do dvocifrene prednosti, 26:16, kada je postalo jasno da su Zagrepčani daleko od senzacije na istoku Nemačke. Nikola Portner je odbranio čak četiri sedmerca.

Dobra stvar za tim Ivice Obrvana je povratak Aleksa Kavčića i debi mladog golmana Mislava Turčića. PPD Zagreb će mnogo izgledniju priliku za prve bodove imati naredne sede, kada mu dolazi poljuljani Porto.

Magdeburg – PPD Zagreb 35:25 (17:12)

MAGDEBURG: Jensen, Portner (12); Meister 2, Chrapkowski, Muche 4, Kristjansson 3, Pettersson, Magnusson 2 (2), Hornke 11, Weber 4, Mertens, Saugstrrup 2, O’Sullivan 2, Bezjak 1, Smits 1, Daamgaard 3.

PPD ZAGREB: Slavić (5), Turčić; Ćavar 2, Faljić, Klarica, Gojun, Klis 3, Kraljević 1, Musa 3, Sirotić 3, Čupić 2 (1), Dibirov 1, Dodić 1, Kavčić 3, Leimeter 5, Grahovac 2.

Sedmerci: Magdeburg 2/2, PPD Zagreb 1/6

Isključenja: Magdeburg 10 minuta, PPD Zageb 10 minuta