POSLE ČETIRI KOLA NIKO 100%: Remi Nanta i Monpeljea! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa POSLE ČETIRI KOLA NIKO 100%: Remi Nanta i Monpeljea!

POSLE ČETIRI KOLA NIKO 100%: Remi Nanta i Monpeljea!

Posle četiri kola francuske LNH, ni jedna ekipa nema 100% učinak. U derbiju dva vodeća tima, Nant i Monpelje su remizirali 27:27 i tako ostali na liderskim pozicijama. Junak Nanta je Goražd Škof, slovenački čuvar mreže, koji je zabeležio 19 odbrana, a u poslednjem minutu trasirao put ka osvajanju boda intervencijom posle šuta svog zemljaka iz redova Monpeljea, Jureta Doleneca. Monpelje je imao napad za pobedu, ali je na kraju došlo do podele bodova.

Nant je imao 15:11 na poluvremenu, čak 19:12 u 36. minutu, ali su gosti uspeli da preokrenu i povedu 25:24 kada je usledila neizvesna završnica…

Dragan Gajić, gol mašina iz Monpeljea, bio je najefikasniji sa 10 golova, dok je Venio Losert zabeležio osam intervencija za gostujući sastav. Kod Nanta, Valero Rivera je postigao šest golova…