Potvrda forme: Eurofarm Pelister rutinski rešio Sporting! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Potvrda forme: Eurofarm Pelister rutinski rešio Sporting!

Potvrda forme: Eurofarm Pelister rutinski rešio Sporting!

Eurofarm Pelister je nastavio sa sjajnom serijom rezultata. U sjajnoj atmosferi dvorane „Boro Čurleski“, a u okviru šestog kola grupe D EHF Lige Evrope, četa Željka Babića nadigrala je lisabonski Sporting 31:25 (14:13).

Trećom pobedom, uz dva remija i jedan poraz, tim iz Bitolja se probio na drugo mesto, iza francuskog Nima koji ima poen više.

Podsetimo, pre sedam dana je makedonski predstavnik remizirao sa istim rivalom u portugalskoj prestonici, iako je u samoj završnici imao oba boda u džepu.

Iako je poveo sa 5:2, Eurofarm Pelister je igrao podređenu ulogu u većem delu prvog poluvremena. Sporting je serijom 6:0 preokrenuo na 5:8, i čuvao prednost sve do samog finiša prvog dela, kada je domaćin zahvaljujući golmanu Sekeljiju uspeo da vrati mininalno vođstvo i ponese ga na veliki odmor.

U nastavku, totalna dominacija „Zelenih“. Čim je izostala jaka podrška golmana, Sporting je počeo da tone, a domaćin da kažnjava svaku grešku i gradi nedostižnu razliku. Nošeni sjajnom podrškom navijača, Pelisterci su u 50. minutu poveli sa 26:20, i rutinski priveli meč kraju.

Po običaju, najefikasniji u pobedničkom taboru bili su Perić i Mandalinić sa po sedam golova, ispred Gradžana i Taboade koji su dali po četiri. Sekelji je bio odlična podrška sa 12 odbrana. Na drugoj strani, istakao se Salvador sa šest pogodaka.

U narednom kolu, Eurofarm Pelister gostuje Nimu u Francuskoj.