Poznati polufinalisti, Egipat na Portugal, komšijski sudar Danaca i Nemaca - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Poznati polufinalisti, Egipat na Portugal, komšijski sudar Danaca i Nemaca

Poznati polufinalisti, Egipat na Portugal, komšijski sudar Danaca i Nemaca

Stefan Branežac

Bliži se kraj kadetskog Svetskog prvenstva u Makedoniji, ostala su još tri dana do završnice, a četiri najbolje selekcije boriće se za neko od odličja. Nakon današnjih susreta, poznati su parovi polufinala. Mečevi osam najboljih ekipa nisu doneli veliku neizvesnot, izuzev poslednjeg duela u dvorani „Boris Trajkovski“.

Meč u dvorani Jane Sandanski između Egipta i Islanda, pripao je afričkoj selekciji, rezultatom 35:31 (21:14). Neizvesnost je trajala prvih 15 minuta susreta, nakon toga, jedino pitanje koje se postavljalo jeste koliko će ubedljivo slaviti Egipćani. U pobedničkoj selekciji, trojica igrača postigla su identičan broj golova, po sedam puta u listu strelaca upisali su se Reda Abdelfatah, Valid Ahmed i Hesam Elsajed. Najefikasniji dvojac na meču činili su Islanđani, Runarson (8) i Trastarson (8), strelci više od polovine golova svog tima.

Lakše nego što se očekivalo, Nemačka je izašla na kraj sa Mađarskom. Već u prvih deset minuta, Nemci su došli do osetnije prednosti, koju su do kraja susreta uvećavali, za konačnih 26:16 (14:7). Pregršt lepih poteza priredili su izabranici Erika Vudkea publici u dvorani „Boris Trajkovski“. Za najboljeg pojedinca susreta proglašen je Julian Koster, nemački bek, strelac šest golova za svoj tim uz stoprocentnu realizaciju. Bolji od ostalih u redovima Mađarske, bio je Aleks Bognar, sa pet pogodaka.

Nastavili su Portugalci da melju sve pred sobom. Nova „žrtva“ ekipe sa Pirinejskog poluostrva bili su Francuzi, pobeda vredna plasmana u polufinale 31:26 (14:10). Martim Kosta i Andre Sousa dominirali su na parketu dvorane „Jane Sandanski“, sa 11, odnosno devet postignutih golova. Da upotpuni utisak o dominaciji Portugala, pobrinuo se golman Magaljaeš sa 13 odbrana. Tiso, Salu i Ntanzi postigli su po pet golova za Francusku.

Najneizvesniji četvrtfinalni par, bio je duel Španije i Danske. Na kraju se radovao skandinavski sastav, savladavši rivala rezultatom 23:19 (9:10). Kontrolisali su Španci rezultat većim delom prvog poluvremena, ipak, disali su im za vrat Danci, da bi u drugom poluvremenu preokrenuli rezultat u svoju korist. Golman pobedničke ekipe, Rugave (10 odbrana), znatno je doprineo plasmanu svog tima u polufinale, bolji od ostalih u polju bio je Leger Reinhold sa pet golova. Ljamazares Martines predvodio je Španiju sa četiri pogotka.