Preokret u Limožu: Monpelje slavi mladog Šarla Bolzanžea (Video) - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Preokret u Limožu: Monpelje slavi mladog Šarla Bolzanžea (Video)

Preokret u Limožu: Monpelje slavi mladog Šarla Bolzanžea (Video)

U zaostalom meču 11. kola francuskog šampionata, Monpelje je nakon velike drame u preokreta u samoj završnici uspeo da savlada Limož u gostima, 29:30 (12:13).

Limož je silovito započeo drugo poluvreme i odvoji se na čak pet razlike, iako je na odmoru minimalno zaostajao. Sve je išlo ka tome da domaćin slavi vrednu pobedu, koja je bila gotovo izvesna u 53. minutu, kada je Matej Hrstić pogodio praznu mrežu za 28:24. Bilo je i 29:25, ali ni to nije vredelo.

Međutim, usledila je silovita serija Monpeljea 5:0. Sa dva gola Uga Deske, gosti su najpre izjednačili, a  potom i poveli 40 sekundi pre kraja.

Limožu je preostao poslednji napad da izvuče makar bod, ali, mladi golman Šarl Bolzanže (22), koji sve više dobija šansu u konkurenciji Šega i Bonfua, na maestralan način odbranio je šut Lumbrosoa iz povoljne pozicije, pa je Monpelje ipak slavio na vrućem gostovanju.

Dragan Gajić je postigao šest, a Matej Hrstić četiri gola za domaćina. Kod pobednika, četiri puta je pogodio Veron Načinović, a dva pogotka dao je Marko Panić.

Ispod tabele, pogledajte dramatičnu završnicu ovog meča.