Pretili do kraja: Častan poraz Vardara u Kilu - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Pretili do kraja: Častan poraz Vardara u Kilu

Pretili do kraja: Častan poraz Vardara u Kilu

Rukometaši Vardara pružili su solidan otpor na gostovanju moćnom Kilu, ali nisu uspeli da se izbore ni za šta više od časnog poraza, šestog uzastopnog u EHF Ligi šampiona – 32:30 (18:16).

Disali su gosti za vratom favoritu do sredine drugog poluvremena, pa potom zapretili i nakon što se tim Filipa Jihe odvojio na plus pet. Ipak, promašeni ziceri se skupo plaćaju u Vunderino areni…

Delovalo je da će biti još lakše i ubedljivije kada su crno-beli poveli sa 11:6, ali je Vardar pokazao karakter, predvođen Anteom Kuduzom.

Hrvatski internacionalac je maksimalno iskoristio odsustvo Antea Gadže, odigravši najbolju utakmicu od dolaska u crveno-crni tabor. Postigao je devet golova iz isto toliko pokušaja, ali to nije bilo dovoljno da se iznenadi nemački šampion.

Možda bi i bilo, da nije propušteno nekoliko važnih zicera i trenucima kada se utakmica lomila. Poslednji je promašio Jan Čuvara u samoj završnici. Da je realizovao kontru i savladao raspoloženog Landina, Kil bi u poslednji minut ušao sa samo golom prednosti, međutim, danski golman je sprečio veću dramu u samoj završnici.

Vardar je i nakon devetog kola ostao na pet bodova, trenutno dovoljnih za šesto mesto u grupi A, dok je Kil ponovo drugi sa 13 poena, dva manje od vodećeg Monpeljea i jednim više od Olborga.

KIL-VARDAR 32:30 (18:16)

KIL: Landin 11 odbrana, Kvenšted 1 odbrana – Sagosen 8, Duvnjak 5, Erig 5, Vinček 3, Pekeler 3, Damke 2, Zarabec 2, Magnus Landin 2, Vajnhold 1, Ekberg 1, Rajnkind, Bilik

VARDAR: Tomovski 11 odbrana, Safar – Kuduz 9, Toto 5, Morales 2, Kevin Njokas 2, Dibirov 2, Olivie Njokas 2, Taleski 2, Stoilov 2, Dialo 2, Đukić 1, Čuvara 1

Isključenja: Kil 2 minuta, Vardar 6 minuta

Sedmerci: Kil 1/3, Vardar 1/2