Prevelik zalogaj: Alpla Hard prejak za Butel - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Prevelik zalogaj: Alpla Hard prejak za Butel

Prevelik zalogaj: Alpla Hard prejak za Butel

Ekipa Butela nije uspela da napravi iznenađenje i plasira se u grupnu fazu EHF Lige Evrope, pošto je nakon austrijskih 21:26, poražena od Alpla Harda i u Skoplju, 21::25 (5:12).

Napadački jako loše prvo polurveme makedonskog predstavnika, odvojilo ga je od šanse da se u nastavku dokopa pobede, a kamoli željenog rezultata.

Gosti su nagovestili uspeh u uvodnim minutima kada su poveli sa 3:0, a do obavezne pauze su praktično završili sav posao, jer su u ukupnom zbiru imali +12 na svom kontu.

Mirko Majić je bio najefikasniji u domaćem taboru sa šest golova, dok se kod pobednika čak 11 igrača upisalo u strelce. Najčešće je pogađao Nikola Stevanović – četiri puta, a Golub Doknić je upisao 11 intervencija.

Makedonski predstavnik u grupnoj fazi EHF Lige Evrope biće Eurofarm Pelister.