Previše oscilacija: Krimovke poražene od ĆSM-a u Ljubljani - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Previše oscilacija: Krimovke poražene od ĆSM-a u Ljubljani

Previše oscilacija: Krimovke poražene od ĆSM-a u Ljubljani

U meču 7. kola DELO EHF Lige šampiona, rukometašice Krim Merkatora poražene su na svom terenu od ĆSM Bukurešta 23:25 (11:12). Bez prisustva gledalaca i kapitena Nine Žabjek, slovenački šampion nije uspeo da izbegne četvrti poraz u elitnom takmičenju, dok je rumunski prvak izbio vrh tabele petom pobedom u šest mečeva.

„Tigricama“ za bod nije bila dovoljna ni spektakularnom partijom Jovane Risović, koja je ubeležila čak 21. odbranu. Na drugoj strani, napadčki raspoložene bile su Barbara Lazović (5) i Dragana Cvijić (4), kao i Grubišić na golu (10 odbrana).

Krim Merkator: Vojnovič, Risović 21 odbrana; da Silva Vieira 8, Sercien Ugolin 1, Abina, Pletikosić 3, van Kreij, Cerovak, Klemenčič 3, Konatar 1, Ljepoja 2, Dobrić, Kojić, Vučko, Gomilar Zickero 3, Svetik 2.

ĆSM Bukurešt: Dedu 7 odbrana, Grubišić 10 odbrana; Cvijić 4, Neagu 3, Perianu, Klikovac, Omoregie 3, Martin Berenguer 3, Smeets 1, Lazović 5, Dembele Pavlović 1, Jipa, Pintea, Cabral Barbosa 5, Moisa, Bazaliu.

Oba tima igrala su dobro u etapama tokom prvog poluvremena. ĆSM je bolje počeo, vodio sa 3:0 i 5:1, pre nego što je u svoju simultanku krenula da Silva Vieira, koja je sa pet ranih golova vodila svoj tim do izjednačenja, 7:7. Ipak, usledio je surov odgovor gostujućeg tima u vidu serije 5:0 i vođstvo 12:7, A Krimovke nisu zatresle protivničku mrežu od 14. do 23. minuta.

Potom je ponovo došao red na period dominacije izabranica Uroša Bregara – Jovana Risović je zaključala vrata, a domaće su krajem prvog i početkom drugog poluvremena načinile seriju 7:0, za vođstvo 14:12 golom Maje Svetik u 35. minutu, ne primivši gol 12 minuta protiv tima koji u Ligi šampiona postiže više od 28 golova u proseku.

Gošće su ipak uspele da konsoliduju svoje redove i vrate egal, koji je trajao do rezultata 17:17. Tada je kvalitet tima iz rumunske prestonice došao do izražaja, usledila je nova serija od 5:0, od koje Krim nije imao ni snage ni vremena da se oporavi.