Prva pobeda: Krimovke slavile protiv Bitighajma nakon preokreta! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Prva pobeda: Krimovke slavile protiv Bitighajma nakon preokreta!

Prva pobeda: Krimovke slavile protiv Bitighajma nakon preokreta!

Rukometašice Krim Merkatora ostvarile su enormno važan trijumf u petog kolu DELO EHF Lige šampiona, prvu u novoj sezone nakon dva poraza i remija sa Rostovom u Rusiji.

Ekipa Uroša Bregara je u dramatičnom meču savladala nemački Bitighajm nakon preokreta u drugom poluvremenu – 28:26 (12:16). Nakon bledog prvog poluvremena tokom kojeg su gubile sa 15:9, domaći tim je u nastavku pokrenula Jovana Risović sjajnim odbranama. Prednost Bitighajma se polako topila do 48. minuta kada je Maja Svetik pogodila za 21:21.

Do 55. minuta igralo se gol za gol, dok Osean Ugolan nije pogodila sa sedam metara za preokret, 25:24. Taj se detalj uspostavio ključnim, jer nemački sastav nije uspeo da se ponovo vrati u kolosek do kraja.

Najefikasnija u pobedničkim redovima bila je pomenuta Ugolan sa sedam golova, jednim više od Pletikosić. Na drugoj strani su Šulce i Naidžinavičius postigle po šest. Krimovke su tako osvojile treći bod i ostavile Bitighajm na dnu tabele.

RK KRIM MERCATOR : BIETIGHEIM (NEM) 28:26 (12:16)

Krim Mercator: Sercien Ugolin 7, Pletikosić 6, Da Silva Vieira 5, Klemenčič 4, Svetik 2, van Kreij 2, Jurič 1, Konatar 1.
Bietigheim: Schulze 6, Maidhof 5, Laurenroth 5, Naidzinavicius 6, Smits 2, Loerper 2.