PSŽ i bez Hansena deklasirao Celje u Zlatorogu - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa PSŽ i bez Hansena deklasirao Celje u Zlatorogu

PSŽ i bez Hansena deklasirao Celje u Zlatorogu

Ništa bolje od Vardara nije prošao ni drugi balkanski predstavnik u osmini finala EHF Lige šampiona. Prvi meč u „Zlatorogu“ dao je odgovor o putniku u četvrtfinale, pošto je Pari Sen Žermen deklasirao Celjane 24:37 (11:21).

I bez Mikela Hansena, koji je zaražen koronavirusom, gosti su demonstrirali silu protiv slovenačkog prvaka i lišili ovaj dvomeč bilo kakve neizvesnosti pred revanš u Parizu. Francuski prvak će u četvrtfinalu imati mnogo teži zadatak protiv boljeg iz duela Kil-Pik Seged, a sudeći po rezultatu iz Mađarske, to će biti aktuelni šampion ovog takmičenja. Već desetkovan povredama, domaćin je doživeo veliki peh već posle manje od 100 sekundi igre, kada se povredio Josip Šarac, koji je na nosilima iznet sa terena.

CELJE-PSŽ 24:37 (11:21).

Celje: Vujović 1o odbrana, Gaberšek 1 odbrana – Mlakar 6, Dragašević 6, Grošelj 3, Čepić 2, Horžen 1, Mažej 1, Novak 2, Načinović 1, Marguč 1, Razgor 1, Leban, Cokan, Šarac

PSŽ: Žerar 13 odbrana, Ženti – Nai 10, Sole 7, Šipšak 4, Prandi 3, Stains 3, Konku 3, Remili 3, Karabatić 2, Grebij 1, Krištopans 1, Keita, Moros, Toft Hansen

Izabranici Raula Gonzalesa su vrlo ozbiljno shvatili zadatak od samog početka utakmice. Najpre su serijom 4:0 poveli sa 6:2, a u finišu prvog dela serijom 5:0 povisili na 17:8. Imali su gosti čak plus 11 u prvom poluvremenu (21:10).

Celjani su parirali, pa čak i bili bolji u prvih 15 minuta nastavka, ali nisu uspeli da spuste razliku ispod devet golova. „Milioneri“ su potom još jednom dodali gas i odvojili se na maksimalnih 36:21, a domaćin je do kraja uspeo da makar malo učini rezultat podnošljivijim.