PSŽ izvukao remi protiv Vesprema - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa PSŽ izvukao remi protiv Vesprema

PSŽ izvukao remi protiv Vesprema

Mađarski Vesprem gotovo 50 minuta je držao rukometnu lekciju u sred Pariza domaćem PSŽ-u, ali je na kraju meč četvrtfinala EHF Lige šampiona ipak završen bez pobednika 24:24 (10:12). Golom Luka Abaloa u poslednjoj sekundi, Francuzi su se izvukli, iako su u 47. minutu bili na -5 – 16:21.

Mađarski sastav imao je kontrolu nad rezultatom svih 60 minuta predvođen raspucanim Momirom Ilićem, koji je postigao osam golova, ali i golmanom Rolandom Miklerom, koji je sa 15 odbrana potvrdio svetsku klasu. Sve je išlo na ruku timu Karlosa Ortege protiv smušenom domaćina u čijim je redovima jedino Mikel Hansen (7) opravdao platu koju prima u najbogatijem klubu na planeti.

Sve do poslednjih desetak minuta, kada su Parižani stegli odbranu i sačuvali kakvu takvu nadu pred revanš u Vesprem Areni.

Mađari su na dva minuta pre kraja imali 24:21, ali su poslednjih 120 sekundi izgubili 3:0…