PSŽ preko Monpeljea do trofeja u Kupu - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa PSŽ preko Monpeljea do trofeja u Kupu

PSŽ preko Monpeljea do trofeja u Kupu

Peti put u istoriji, rukometaši Pari Sen Žermena osvojili su Kup Francuske, pošto su u finalu savladali Monpelje 30:26 (18:15).

U utakmici za trofej odigranoj u Kreteju, Parižani su naišli na veoma jak otpor čete Patrisa Kanajea, ali su uspeli da odbiju konstante nalete rivala i opravdaju ulogu favorita. Iskusni strateg je iznenadio Raula Gonzalesa na samom početku dubokom zonom 3-3, Valentan Port je poveo Monpelje do vođstva 4:1, ali je PSŽ brzo pronašao rešenje u napadu i izjednačio na 5:5 preko Naija.

Mikel Hansen doneo je prvo vođstvo u 14. minutu (11:10), i od tada „Milioneri“ nisu ispuštali prednost. Na odmor su otišli sa plus tri, da bi u nastavku jako dugo održavali tu prednost u igri gol za gol. Pogodak Luke Karabatića za 27:22 označio je novu najveću prednost, i konačno razrešenje ovog finala.

MONPELJE-PSŽ 26:30 (15:18)

MONPELJE:  Šego 8 odbrana, Bonfua 1 odbrana – Simonet 3, Viljemino 4, Truhanovičius, Deska 5, Pelas 4, Ckovrebadze, Bataj 1, Peterson, A. Len, Ričardson, Borhes 1, Port 3, J. Len 4, Duarte 1

PSŽ: Žerar 8 odbrana, Ženti – Stains 1, Keita, Krištopans 1, Konku, Sole 1, Toft Hansen 1, Remili 3, Grebij, Šipšak 2, Karabatić 4, Moros, Hansen 7, Prandi 3, Nai 7