Radičević nakon Norveške: Glave nespremne za 60 minuta, sa Korejom na život i smrt! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Radičević nakon Norveške: Glave nespremne za 60 minuta, sa Korejom na život i smrt!

Dva različita lica pokazala je reprezentacija Crne Gore u porazu od Norveške 35:23 (13:13), u okviru trećeg kola grupe A ženskog olimpijskog turnira u Tokiju.

Najboljih 30 minuta na ovom turniru dovoljno je bilo samo za nerešen rezultat protiv velikog favorita pri odlasku na odmor, da bi u nastavku šampion Evrope odigrao spektakularno i pregazio rivala.

Kapitenka „Lavica“, Jovanka Radičević, ovako je za prokomentarisala utakmicu i najavila „finale“ sa Južnom Korejom:

• Očigledno je da glave nisu spremne za 60 minuta. U prvom poluvremenu smo pokazale da jedino kad igraš pametno i strpljivo možeš da se nadaš nečemu protiv Norveške, jer im ne dozvoljavaš ono što je njihovo najveće oružje – kontra. U 1. poluvremenu smo odigrale pametno u napadu, Ljubica je super branila, zato je bio takav rezultat, U drugom počele da pravimo previše grešaka, bile smo nestrpljive, nismo imale mirnoću i stabilnost, Norveška je to znala da kazni – rekla je Jovanka Radičević.

Za plasman u četvrtfinale, biće neophodna pobeda nad Južnom Korejom (subota, 04.00 po CET).

• Znamo da ovo nije crna Gora, ali nema puno vremena za kukanje. Sljedeći protivnik je Koreja, to je za nas finale. Protiv Japana nismo iskoristile prvu meč-loptu za četvrtfinale, sada drugu i sad nam je meč sa Korejom ključni. To je na život ili smrt, tu nema kaklukalcija, za nas je to finale, ravno osvajanju medalje. Vidjećemo jesmo li ili nismo spremne za to – poručila je kapitenka.

Ni Jeleni Despotović nije jasno zašto je bio toliki pad u igri.

• Dobro smo otvorile meč, iskoristile to što je Ljubica odbranila nekoliko zicera i bile ravnopravne do poluvremena. Pričale smo da protiv Norvežanki može sve, sem tehničke greške, jer one to ne praštaju. Dale su devet golova za 10 minuta, podigle se, mi smo pale i rezultat to na kraju pokazuje. Moramo da se sredimo do presjutra, jer to nam je biti ili ne biti – naglasio je novi bek Đera.

Izvor: Vijesti.me